Niki Lauda - spalona twarz mistrza

autor: ziemo86 | 2018-12-30, 13:00 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Choć Niki Lauda wywodzi się z bardzo zamożnej rodziny, to do trzech tytułów mistrza świata Formuły 1 doszedł sam, stawiając pewnego dnia wszystko na jedną kartę. – Z domu odszedłem w wieku osiemnastu lat, żeby móc realizować własną wizję przyszłości – opowiada.

Legendarny kierowca wyścigowy tak naprawdę nazywa się Andreas Nikolaus Lauda i przyszedł na świat 22 lutego 1949 roku w Wiedniu. Jego dziadek, Hans, był współzałożycielem i prezesem Austriackiego Stowarzyszenia Przemysłowców oraz wieloletnim prezydentem Austriackiego Czerwonego Krzyża. Rodzice natomiast, Ernst-Peter i Elisabeth, zarabiali ogromne pieniądze działając w przemyśle papierniczym.

– Moi rodzice żyli w innym świecie. Nie kłóciliśmy się, ale też nigdy nie identyfikowałem się z ich poglądami i nigdy nie mieliśmy specjalnie bliskich relacji. Dziadek wywierał na całej rodzinie olbrzymią presję, ponieważ uważał, że każdy z nas powinien skończyć studia i kontynuować rodzinne tradycje poprzez pracę w biznesie.

Czytaj dalej...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.