• Coś o mistrzostwach - grupa H

  Bardzo dobrze stało się, że ta grupa jest na końcu, ponieważ mogę zakończyć ten cykl najciekawiej zapowiadającym się zestawem. Najciekawszym nie tylko dla Polaków, ale też chyba dla wszystkich, ponieważ to tutaj szykuje się największa walka o wyjście z grupy. Polska, Kolumbia i Senegal to drużyny na (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa G

  W powszechnej opinii z tej grupy mogą wyjść tylko dwie drużyny – Belgia i Anglia. Ja może aż tak stanowczy nie będę, bo mistrzostwa rządzą się swoimi prawami, ale na pewno brak awansu któregoś z tych zespołów będzie sensacją. Ich rywalami będą bowiem Tunezja, która nawet na kontynencie nie jest potęgą (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa F

  Jest to już czwarta, a może i piąta grupa z jednym zdecydowanym faworytem. Nie rozpieściło nas to losowanie. Oczywiście tymi faworytami są obrońcy tytułu – Niemcy, którzy wydają się być jednak słabsi niż cztery lata temu i ciężko powiedzieć, czy uda im się obronić tytuł, zwłaszcza przy bardzo mocnych (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa E

  Grupa E na papierze wygląda na spacerek dla jednej z drużyn, którą jest oczywiście Brazylia. I jakby nie patrzeć, tak powinno być. Nie dość, że jest to chyba najmocniejsza drużyna „Canarinhos” od lat, to jeszcze rywale grupowi są stosunkowo słabi i wygląda na to, że nie ma drużyny, która mogłaby im (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa D

  Może i na styk, ale się wyrobiłem ;)Jeszcze niedawno powiedzielibyśmy, że jest to grupa z dwoma wyraźnymi faworytami, jednym zespołem będącym w stanie mocno namieszać i dostarczycielem punktów. Jednak futbol się zmienia i taka grupa stała się jedną z najbardziej wyrównanych – islandzki „dostarczyciel (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa C

  Trzecia grupa w kolejności alfabetycznej na papierze jest po prostu słaba. Jedynym klasowym zespołem jest tam Francja, która po kilku latach mundialowej posuchy mierzy w zdobycie mistrzostwa. Mocna jest również Dania, która na mistrzostwa wróciła po nieobecności w roku 2014. W tej stawce Peru i Australia (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa B

  Wygląda na to, że ta grupa będzie jedną z ciekawszych i silniejszych – mamy w niej niemal zawsze bardzo mocnych Hiszpanów, portugalskich mistrzów Europy, a także zdecydowanie najlepsze w obronie spośród drużyn afrykańskich Maroko oraz wyraźnie najlepszy na kontynencie azjatyckim Iran. Faworytami bez (…)

  Więcej

 • Coś o mistrzostwach - grupa A

  Zbliża się Mundial, a wraz z nim zbliżają się wszelkie przewidywania i typowania. Ja postanowiłem zrobić coś podobnego, wzorując się na blogach Przemka sprzed czterech lat. Nie będzie to jednak opis każdego zespołu po kolei (tak miało być, ale po napisaniu trzech tekstów zrezygnowałem, bo troszkę zbyt (…)

  Więcej

 • Młoda Piłka – narwane nadzieje

  Bracia w sporcie to nic nowego. Co prawda na wyższym poziomie piłkarskim nie można ich spotkać w dużej ilości, ale oni są. Na przykład bracia Hazardowie, bracia Alcântara, bracia Benderowie, bracia Xhaka lub też bracia Boatengowie (przyrodni). Nawiasem mówiąc, można znaleźć też braci z różnych dyscyplin (…)

  Więcej

 • Młoda Piłka – prawie ewenement

  Nadszedł czas na opisanie pierwszego zawodnika z bramki w moim cyklu. W czasie gdy niejaki Gianluigi Donnarumma zdobył miejsce w bramce AC Milan, pewien inny golkiper, trochę ponad miesiąc starszy, pukał do bram pierwszego zespołu francuskiego średniaka. Ten piłkarz to Francuz rodem z Burkina Faso, (…)

  Więcej