jerseyus - komentarze

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Transfery. Celje straci kolejny wielki talent. Diogo Silva wraca do ojczyzny

  @kck - Wajłupow - człowiek znikąd, który z przytupem wszedł do LM. Udanie zastąpił na rozegraniu kontuzjowanego Panicia, a potem wygryzł ze składu gwiazdora Djukicia. Ciekawy chłopak. @handballek - z pasji. Ja skupiam się na LM i prowadzę własne statystyki i rankingi. Niedługo skończę opracowywać fazę grupową i w tym sezonie ogórkowym będę wrzucał co ciekawsze kąski.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Transfery. Celje straci kolejny wielki talent. Diogo Silva wraca do ojczyzny

  Nie mam wątpliwości, że Diogo czy Domen to są prawdziwe talenty. Dlatego wypowiadam się tylko w kontekście LM. Gomes rzeczywiście potrafi przywalić, z kolei Martins pokazał, że jest zawodnikiem uniwersalnym łatając dziury na PR w Porto. No mają ciekawych chłopaków w tej Portugalii. W LM na PR z zawodników młodszych wyróżnia się jeszcze Lukas Sandell z Elverum. Jego następny klub to Aalborg. Co ciekawe Elverum opuszcza aż 4 zawodników (w tym całe rozegranie), którzy spędzali na boisku 90% czasu. Sandell i Henneberg idą do Aalborga, Fredriksen do Wetzlar, no i Sigvaldi wiadomo gdzie. Odnoszę wrażenie, że Daszek za chwilę będzie wszędzie grał :))

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Transfery. Celje straci kolejny wielki talent. Diogo Silva wraca do ojczyzny

  Nie piszę tylko na podstawie statystyk. Przecież widziałem wszystkie te mecze i często wyglądał na lekko zagubionego. Moim zdaniem nie do końca się w Celje odnalazł (dlatego uważam, że powrót do Porto to dobre rozwiązanie), choć to on był pierwszym wyborem na pozycji w LM. Ok, na początku nie było zgrania, ale pod koniec sezonu wcale nie wyglądało to lepiej. Kombinacyjna gra powiadasz. Raczej nie w LM. Za to mnóstwo nieprzygotowanych rzutów i sporo strat. Jeśli chodzi o asysty to ja akurat jestem życzliwie nastawiony do rozgrywających i liczę ich dobre podania bez względu na to czy zostały wykończone bramką czy nie, ale jeśli od tych kluczowych podań, które podałem odejmiesz te skitwaszone przez jego kolegów to asyst zostanie ledwie 24. Przy 30 stratach (w tym 6 fauli w ataku). Symptomatyczne jest, że bardzo często po zmianie na Groselja gra drużyny wyglądała po prostu lepiej (piszę to na podstawie odczuć, a nie statystyk). Powtórzę jeszcze raz - nic do chłopaka nie mam. Wprost przeciwnie, darzę go sympatią i wierzę, że się rozwinie. Poczekajmy jednak z tymi porównaniami do Krzyśka czy Aleksa. Jeśli chodzi o skuteczność Dujszebajewa to oczywiście masz rację. Po 13 kolejkach miał 58,4%, ale porównanie kluczowych podań i strat wygląda jednak dużo lepiej: 75 kluczowych podań, 14 wywalczonych karnych i 35 strat.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Transfery. Celje straci kolejny wielki talent. Diogo Silva wraca do ojczyzny

  Czy Diogo Silva rzeczywiście potwierdził swój wielki talent w LM? Myślę, że nie do końca. Autor na potwierdzenie swojej tezy podał liczbę zdobytych bramek. Wystarczy jednak spojrzeć na liczbę rzutów, żeby stwierdzić, że aż tak różowo nie było. Jego staty to: 28/70 z gry, do tego 37 kluczowych podań, 9 wywalczonych karnych i aż 30 strat. Dla porównania podaję wynik jego kolegi z prawego rozegrania Celje, ledwie o rok starszego Maticia Groselja: 31/48 z gry, 40 kluczowych podań, 4 wywalczone karne i 18 strat. Nie twierdzę, że Silva nie jest wielkim talentem, ale chyba w Celje liczyli na więcej. Powrót do Porto powinien wyjść na dobre i jemu i portugalskiej drużynie, bo na jego pozycji mieli tam w tym sezonie spore problemy.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Menatyper - 01.04.2020.

  Na razie jesteś mniej więcej na zero. Nenadić zaliczył zjazd formy, ale dla Ciebie i tak we wszystkich trzech kolejkach na LR punktował Puchowski. Na kole raz skorzystałeś 1,5 punktu, za drugim razem straciłeś 1 punkt, a w 13. kolejce Karaliok był dużo lepszy i od Nilssona i od Banhidiego.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Koronawirus. Piłka ręczna. Na Białorusi sezon trwa w najlepsze. Rutenka: "Grają, żeby ludzie mieli co oglądać?"

  @handWeeDball: Nie jest normalnie. Wirus zapewne rozprzestrzenia się jak wszędzie. Ludzie za chwilę zaczną umierać. Wypieranie tego faktu nie działa jak szczepionka. Trzeba pamiętać, że to jest Białoruś. Tam nikt nigdy nie mówił ludziom prawdy. Przecież oni przyjęli na siebie najgorszy syf z Czarnobyla. Tam do tej pory duża część kraju jest skażona. I myślisz, że ktoś się tym przejmuje? Taki to już jest ten wschodniosłowiański stan umysłu.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Czerwiec pod znakiem Ligi Mistrzów? Talant Dujszebajew ma pomysł na dokończenie sezonu

  Każdy pomysł zakładający koniec rozgrywek w czerwcu jest lepszy od tego co uradziła EHF. Menatyperowców informuję, że są wyniki menedżera z 13. kolejki. Zapraszam.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. FC Barca blisko transferu kolejnego talentu. Domen Makuc następcą legendy?

  @kck: Arino to dla mnie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Szczególnie jesienią grał nadzwyczaj dobrze. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że przewaga skrzydeł Barcelony bierze się w dużej mierze ze świetnej obrony i gry z kontry. A zwróciłeś uwagę na fatalny wynik PS Kielu? Ekberg jest przereklamowany, nadrabia karnymi, których moje rankingi drużynowe nie uwzględniają. W Kilonii na plus na pewno Reinkind, który wskutek kontuzji Weinholda grał dużo i dobrze. No i przede wszystkim Pekeler - skuteczny w obronie i w ataku. Barcelonie przyda się ktoś na koło, bo akurat Fabregas obniżył loty i zdarza mu się być rażąco nieskutecznym. Aha i jeszcze jedno - in minus bramka THW. Po części to "zasługa" Quenstedta, ale Landin też nie błyszczał w LM. Jako ciekawostkę podaję wyniki Kielc: BR - 524, LS - 223, LR - 296, ŚR - 364, PR - 427, PS - 397, KO - 582.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. FC Barca blisko transferu kolejnego talentu. Domen Makuc następcą legendy?

  @kck: W prowadzonych przeze mnie rankingach drużynowych porównanie Barcy i Kielu po 13. kolejkach (ostatniej jeszcze nie opracowałem) wyglądało następująco (liczby oznaczają średnią punktów formacji na mecz): BR Barca-Kiel 530:451, LS Barca-Kiel 347:316, LR Kiel-Barca 550:506, ŚR Barca-Kiel 479:273, PR Barca:Kiel 462:426, PS Barca-Kiel 483:224, KO Kiel-Barca 549:400.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. FC Barca blisko transferu kolejnego talentu. Domen Makuc następcą legendy?

  @kck: Rozumiem, że chodzi Ci o to, że Kiel w przyszłym sezonie będzie miał najlepszą drugą linię. Z Sagosenem. Bo w tym sezonie LM środek rozegrania jest chyba najsłabszym ogniwem tej drużyny. Zarabec bardzo chimeryczny - za dużo ma meczów naprawdę słabych. Z kolei Duvnjak z LM i Duvnjak z reprezentacji Chorwacji to jakby dwaj różni zawodnicy. Przyjście Sagosena powinno niesamowicie wzmocnić Kilonię.