jerseyus - komentarze

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Kasprzak i Czugunow równocześnie na mecie. Wraca dyskusja o fotokomórkach

  To jest jedyne tanie rozwiązanie. Kiedyś sędziowie nie mieli do dyspozycji powtórek, teraz nierealna jest sytuacja, że ewidentnie ktoś będzie z przodu, a sędzia tego nie zauważy. Ostatnio jest jednak sporo sytuacji gdzie nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć o kolejności, ale sędzia i tak na siłę musi wyłonić szybszego. Proszę bardzo, wprowadzajmy drogie nowinki techniczne, ale tylko połówki punktów można wprowadzić niemalże od razu.

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Kasprzak i Czugunow równocześnie na mecie. Wraca dyskusja o fotokomórkach

  Przestańmy pierdzielić o fotokomórkach, czipach, wydawaniu tysięcy czy nawet milionów złotych. Powróćmy po prostu do połówek punktów. Kiedyś były i było ok. Taką zmianę można wprowadzić szybko i skończy się oglądanie 83 powtórek.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Rewolucja w PSG. Corrales rozmawia z Veszprem, Sole i Johannessen na celowniku

  Z tego co tu piszą to Corrales miałby przyjść w miejsce Sterbika, więc razem raczej nie będą grali. Z tą kosmicznością to tak na dwoje babka wróżyła. Tonnesen to jak na razie rozczarowanie. Gajić to melodia przeszłości - w tym sezonie słabiutki, Mahe robi dużo wiatru, czasem z bardzo dobrym skutkiem, a czasem nie. Borozan - gwiazda pełną gębą, zobaczymy jak się dogada z pozostałymi i jak będzie z jego zdrowiem. Lauge - bardzo wartościowy we Flensburgu, ale tam jest instytucją i gra co chce. Strlek - jak zawsze świetny, ale trzeba z tym skrzydłem jeszcze grać. W gruncie rzeczy w tym sezonie najbardziej wartościowym zawodnikiem oprócz bramkarzy jest ten, którego nie wymieniłeś czyli Nenadić, ale to następny człowiek orkiestra z trudnym charakterem. Tak więc będzie kosmiczna gra albo wzorem Paryża kosmiczne rozczarowania.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Puchar Polski: Wisła znów zawiodła w końcówce. Jedenaste trofeum z rzędu dla PGE VIVE!

  Nie macie się o co kłócić, bo mistrz jest jeden. To co zrobił nasz stary znajomy Petar Nenadić nie tak dawno w meczu LM to była wielka kreacja zasługująca na oscara. Sędziowie dali się nabrać, ale kamera złapała to tak idealnie, że dokładnie było widać gwałtowny ruch głowy Serba do tyłu w chwili gdy ręce obrońcy były kilkadziesiąt centymetrów od niego. Żenua :))

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić: Podjąłem decyzję. Wyniki jej nie zmienią

  Po pierwszym meczu z PSG pojawili się tacy, którzy niesieni pomeczową euforią wyrażali przypuszczenie, że teraz to już Cindrić przejrzy na oczy i wszystko odwoła. Mówiąc, że jego decyzji nie zmienią osiągnięte wyniki zawodnik bezpośrednio odpowiedział tym, którzy mieli takie nadzieje. Nie ma co rozdzierać szat. Ludzie są różni, jedni trzymają się jakichś zasad, inni trochę mniej, ale podobno każdy jest do kupienia, istnieje tylko kwestia ceny. Łatwo być moralizatorem kiedy się nie jest w danej sytuacji, dlatego ja nie powiem, że "na pewno" bym nie postąpił jak Cindrić. "Raczej" bym nie postąpił, ale...no właśnie ale.
  My, jako kibice kieleckiej drużyny możemy się czuć w jakiś sposób oszukani, ale popatrzmy na to z drugiej strony. Czy mamy coś przeciwko kiedy to Bertus wyciąga kogoś przed końcem kontraktu? Raczej nie. Mówimy wtedy o operatywności prezesa, a sam zawodnik jest przez nas chwalony, bo tak bardzo chciał do nas przyjść. A pamiętacie pozbycie się Rastka? On też miał ważny kontrakt i co z tego? Mnie osobiście było wtedy wstyd za klub, ale widocznie tak to już jest na tym świecie, że raz to my kogoś przekręcimy, a innym razem ktoś przekręci nas. Szkopuł w tym żeby nie gadać wtedy jak Kali i kto jak kto, ale Bertus to chyba dobrze rozumie.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić znów kontuzjowany. Występ w finale Pucharu Polski zagrożony

  Święte słowa. Barcelona dominuje w LM obroną. Stąd świetne wyniki skrzydłowych. Szczególnie Aleix Gomez i Victor Tomas na prawym mają używanie na maksa. Dobrze wypada też koło i bramka. Boki rozegrania prezentują się dość solidnie, bo w moich rankingach to 4 i 3 miejsce, ale już środek to najsłabsze ogniwo i dopiero 11 miejsce na tę chwilę. Nie dziwi mnie więc to parcie na Cindricia. Palmarsson to wciąż głośne nazwisko, ale jednocześnie połowa zawodnika sprzed lat. Najlepsze mecze w tym sezonie rozegrał z nami, bo mu na to pozwoliła obrona. W rankingu środkowych zajmuje indywidualnie dopiero 10 miejsce. Zgromadził 4209 punktów, podczas gdy Cindrić w 12 meczach 5128 punktów. Średnia na mecz to 247 do 427, a te punkty to przecież bramki, asysty, skuteczność itp.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Oczekiwanie na ruch Blaża Janca. PGE VIVE Kielce ma przygotowanego następcę

  Chrintz to rzeczywiście ciekawa młoda postać w LM, ale te bramki są trochę mylące, bo aż 28 z nich to są rzucone karne. Z gry ma bilans 18/29 czyli 62% skuteczności.
  A z tymi miejscami do mieszkania to jest jak z miłością, czyli każda potwora znajdzie swego amatora. Dla jednego w Barcelonie będzie fajne ciepełko, a dla drugiego ohydne gorąco. Rzecz gustu. To samo można powiedzieć o klubach. Ważne są pieniądze, prestiż, ale też atmosfera, liga, poczucie bezpieczeństwa, miejsce w pierwszym składzie czy chociażby ewentualni partnerzy na boisku. O opinii małżonki lub dziewczyny nie wspomnę.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Macedońskie media: Stas Skube łączony z PGE VIVE Kielce

  Na zmiennika, ale i na partnera do gry. W tym sezonie grają ze sobą bardzo dużo i dobrze im to wychodzi.

 • jerseyus napisał/a komentarz do EHF zajmie się przepychankami w Szeged. Mogą posypać się kary

  Bombacowi też by się chyba należało. On wprawdzie w F4 nie zagra, ale w tym newralgicznym momencie w końcówce to on zaatakował Moraesa i się zaczęło na dobre.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić nie chce zostać w Kielcach. Negocjacje na ostatniej prostej

  Entrerriosa nie licz. On już teraz wygląda trochę jak emeryt. Z kolei Palmarsson jest lata świetlne od swoich najlepszych lat. Stąd w Barcelonie taka sra....biegunka na tle Cindricia. Uważam, że Luka gra teraz na entuzjazmie związanym ze zbliżającym się końcem rozmów. Bertus umiejętnie wypuścił balon przed meczami z PSG. Mam nadzieję, że dotrwa tak w tej euforii do F4.