Lubuskie derby w najwyższej klasie rozgrywkowej cz.XXXIV

autor: ADAM gorzowskie DOLINKI | 2017-07-26, 18:34 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Rok 2015.Po zdobyciu tytułu DMP gorzowianie postanowili nie robić żadnych zmian w drużynie i przystąpili do sezonu 2015 tym samym składem,co rok wcześniej.Zasada,że mistrzowskiego składu się nie zmienia,miała ośmiokrotnym DMP dać sukces.Tak się jednak nie stało.Na początku sezonu drużyna gorzowska przegrała 4 mecze z rzędu i do derbowego pojedynku przystępowała z zerowym dorobkiem punktowym,zajmując ostatnie miejsce w tabeli.W innej sytuacji znajdowała się drużyna SPAR Falubazu Zielona Góra.Zielonogórzanie wygrali 3 mecze,a tylko 1 przegrali.Tak więc zdecydowanym faworytem derbów byli żużlowcy z Grodu Bachusa.Mecz jednak okazał się bardzo wyrównanym pojedynkiem i dopiero ostatni bieg zadecydował o wygranej gospodarzy.Do drużyny zielonogórskiej po 6 latach przerwy powraca Grzegorz Walasek ( uczestnik derbów w latach 1994,1997,1998,oraz 2008-2009).Nowym uczestnikiem derbów jest junior pozyskany z Lotosu Wybrzeża Gdańsk 20-letni Krystian Pieszczek.
10.Łoktajew,Walasek,Zmarzlik,Kasprzak 5:1 36:24
11.Iversen (za Zagar),Sundstroem,Pieszczek (za Jonsson),Protasiewicz (u) 1:5 37:29
12.Iversen,Zmarzlik (za Cyfer),Walasek,Zgardziński 1:5 38:34
13.Hampel,Kasprzak,Gapiński,Łoktajew 3:3 41:37
biegi nominowane :
14.Zmarzlik,Łoktajew,Kasprzak,Walasek 2:4 43:41
15.Hampel,Protasiewicz,Iversen,Sundstroem 5:1 48:42
MoneymakesMoney.pl Stal Gorzów z roku 2015.Stoją od lewej:Linus Sundsrtroem,Niels Kristian Iversen,Krzysztof Kasprzak.Klęczą:Adrian Cyfer,Tomasz Gapiński,Matej Zagar,Bartosz Zmarzlik

W rewanżu na "Jancarzu" pada dokładnie taki sam wynik jak w Zielonej Górze,czyli 48:42 dla gospodarzy.Sprawa bonusu (jak to ostatnio w derbach bywało) znowu była nieroztrzygnięta.Do meczu tego zielonogórzanie przystąpili już z Patrykiem Dudkiem,któremu skończył się okres zawieszenia.Nie mógł natomiast wystąpić Piotr Protasiewicz.Zielonogórzanina godnie zastąpił dwukrotny IMŚJ 23-letni Darcy Ward.Australijczyk,który powrócił na tor po 10 miesięcznej przerwie z powodu zawieszenia rozegrał wspaniałe zawody zdobywając aż 20 pkt.Ward powtórzył wynik legendarnego Andrzeja Huszczy,który w meczu derbowym w roku 1978 również popisał się taką zdobyczą (opisane jest to w "Lubuskie derby w najwyższej klasie rozgrywkowej cz.VII")
10.Ward,Zagar,Gapiński,Zgardziński 3:3 31:29
11.Zmarzlik (za Sundstroem),Kasprzak,Dudek,Walasek ( z/z za Hampel) (d) 5:1 36:30
12.Ward (za Walasek),Zagar,Pieszczek,Cyfer 2:4 38:34
13.Iversen,Ward,Gapiński,Jonsson (d) 4:2 42:36
14.Zmarzlik,Jonsson,Dudek,Gapiński 3:3 45:39
15.Ward,Zagar,Iversen,Jonsson 3:3 48:42
SPAR Falubaz Zielona Góra z roku 2015.Stoją od lewej:Grzegorz Walasek,Andreas Jonsson,Piotr Protasiewicz.Klęczą:Krystian Pieszczek,Alex Zgardziński,Darcy Ward

Sezonu 2015 lubuskie zespoły nie mogą zaliczyć do udanych.Żadnej z drużyn nie udało się awansować do fazy PO.Oba zespoły zakończyły sezon po rundzie zasadniczej.Zielonogórzanie zajęli 5 miejsce w tabeli,natomiast gorzowianie zakończył rozgrywki na miejscu 6.
W następnej części rok 2016.
Przejdź do następnej części.
Przejdź do początku
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.