Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Dlaczego TVP nie chce pokazywać żużla? Dyrektor TVP Sport tłumaczy

  Hmm to że zasięg tvp to ich atut to fakt. Problem polega na tym że oni nie muszą pracować i go wykorzystywać żeby zarabiać ,dlatego że mają pieniądze z naszych podatków. W myśl zasady czy się stoi czy się leży "podatki" nam po prostu się należy. Skądinąd wiem że tvp traktuje wszystkich chcących z nimi współpracować w taki sposób : chcecie to pokazywać my to pokażemy a wy nam za to zapłacicie. Gdyby nie dostali naszej kasy to szukali by takich okazji jak żużel do pokazywania żeby na tym jeszcze zarobić.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Dlaczego TVP nie chce pokazywać żużla? Dyrektor TVP Sport tłumaczy

  @Karol79: Ale oni ich nie wybrali bo oni nie chodzą na wybory.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Wilki Krosno królem polowania w drugiej lidze. Przyszły gwiazdy, ale ta największa odmówiła

  Karpow był zły? Był 11 zawodnikiem ligi. W trakcie sezonu miał poważnego dzwona , szczęśliwie skończyło się tylko na mocnych potłuczeniach. Ponad to, jego wynik indywidualny byłby znacznie lepszy gdyby nie 8 biegów nieskończonych w tym 4 taśmy. W przypadku taśm tracił przeważnie tylko on. Drużyna nie wiele traciła bo zastępowany był 2x przez Rolnickiego zamienione na 2x 3pkt 1x przez Świdnickiego który zdobył 1pkt i 1x nie był zastąpiony a jechał ze Świdnickim który również zdobył 3pkt.Nie mniej z czołówki był zawodnikiem najwięcej tracącym indywidualnie na nieskończonych biegach. Myślę również że w drugiej części sezonu widząc że drużyna ma duże dziury sam nie wypruwał sobie żył. Kibice często oczekują że zawodnik będzie robił komplety albo prawie a liga się wyrównuje i nie ma takich którzy te komplety robią. Wystarczy popatrzyć że Bellego czyli najlepszy zawodnik ligi robił śr 12pkt na mecz tzn że 3 biegi przegrywał. Karpow miał 10pkt na mecz przy wspomnianych stratach indywidualnych. Podsumowując , nie ma za wiele co narzekać. O innych też się nie obawiam. Sprawa jest prosta kto w 2 lidze cieniuje albo skazuje się na nią albo nawet z ligi znika wypierany prze kolejnych Rolnickich schodzących z wyższych lig.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Polska mentalność, tragedia.... Wygrywamy z mistrzem świata, pierwszy raz od 48 lat pokonujemy Hiszpanów a większość dalej marudzi... Nawet gdy byłby to 6, 7 czy 8 skład dalej są to mistrzowie świata i to ich problem którym składem grają. Wielkie Gratulacje dla chłopaków i czekamy na więcej:)

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Wygraliśmy! Ale zawsze znajdą się zasrani malkontenci którym nic nie pasuje. Hiszpania to MS. Czy grają drugim składem czy nie, kibice od siedmiu boleści.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Debata ekspertów. Władysław Komarnicki: Ukróciłbym kasę za podpis, nie potrzebujemy klubów zagranicznych

  Nie wiem czy to demencja czy koronawirus. Może by tak kompatybilnie te parę punktów. Kolejny "mędrzec" któremu liga10 zespołowa nie pasi bo koszty ale powiększony PO już mu kosztów nie generuje.
  Dalej 10 drużyn oznacza że 2 ostatnie rujnują budżety ale w kolejnym pkt "mędrzec" za KSM który wyrównałby siły drużyn.
  I tacy ludzie kształtują obraz naszego żużla...Trzeba się na coś zdecydować.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Wilki Krosno królem polowania w drugiej lidze. Przyszły gwiazdy, ale ta największa odmówiła

  @Feldkurat Katz: Na papierze są trzy zespoły mocne i rywalizacja między nimi będzie fajna . Sportowo będą decydowały detale a o awansie jak już kiedyś napisałem zadecyduje to czy pod koniec sezonu dany klub będzie miał finansowe podstawy na 1 ligę. Jeśli podstaw nie będzie nastąpi gwałtowne hamowanie "nogami" . Niestety Poznania w tym gronie nie widzę , bo Skorpiony gdyby chciały awansowały by w ubiegłym roku.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Wilki Krosno królem polowania w drugiej lidze. Przyszły gwiazdy, ale ta największa odmówiła

  @KibicujemyNaLuku:
  Wilki :
  Krcmar ur 1996
  Dróżdż 1996
  Tarasienko 1994
  Jędrzejewski 1987
  Karpow 1987

  Opole
  Polis 1996
  Łęgowik 1995
  Pedrsen 1978
  Bach 1990
  Aarnio 1984

  Poznań
  Miśkowiak 1983
  Suchecki1984
  Morris 1994
  Woelbert 1989
  Porsing 1993

  Rozumiem że twoim zdaniem im młodszy skład tym bardziej głodny rozwoju...no to tak dla porównania.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Debata ekspertów. Marian Maślanka: Większa Ekstraliga tylko z KSM-em. Play-off dla sześciu zespołów


  Z jednej strony poszerzenie ligi do 10 drużyn jest be a z drugiej płacz że część drużyn za wcześnie kończy sezon. Inny argument jaki się pojawia w tym temacie to nie poszerzać ligi bo to zwiększy koszty ale poszerzenie PO już jest cacy. No ludzie zdecydujcie się.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do F1. Testy w Barcelonie. Alfa Romeo tuż za Mercedesem. Łączne wyniki pierwszej tury jazd

  @pareidolia: To co napisałeś dla ludzi posiadających rozum jest oczywiste. Równie oczywiste jest to że nie wszyscy go posiadają.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Aby uciąć wszelkie obrażanie naszego rodzynka w F -1 podam na jakich oponach jeżdżą kierowcy i jakie są różnice w szybkości w zależności użytych opon marki Pirelli, zgodnie z opisem producenta.
  Opona C1 - C2 różnica w prędkości od 0.8, do 1 sek na okrążeniu.
  Opona C2 -C3 różnica w prędkości 0.7 sek. na okrążeniu .
  Opona C3 -C4 różnica w prędkości 0.6 sek. na okrążeniu .
  Opona C4 -C5 różnica w prędkości 0.6 sek. na okrążeniu.
  Tak więc różnica prędkości między założonymi oponami C1 ( Bottas , Hamilton, Raikkonen ) a oponami w aucie Kubicy C5 wynosi aż 2. 7 sekund !!! Teraz od czasu Hamiltona odejmijcie czas Kubicy. Różnica wynosi 2.654 s. Dlatego nie krytykujcie bo okazuje się że ,gdyby Kubica jeździł na oponach takich, jak w/w ,to byłby w czołówce od 1 - 4. Może doczekamy się jego jazdy na oponach C5 najmiększych ze wszystkich mieszanek.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Jakieś dziwaczne zestawienie p. Kuczery. (Pomijamy sprawę, że "to tylko testy".) Dlaczego jednak nie podaje wyników poszczególnych zawodników/sprawdzaczy dla różnych opon. Taki np. p. Raikkonen (i inni) jeździł nie tylko na miękkiej C5, więc ten inny wyniki dla innych opon też by wypadało poznać. Można by to jeszcze rozbić na dni oraz porę dnia. To istotne, bo przecież wóz zazwyczaj się poprawia, a poza tym jeden dzień jest lepszy do jazd niż drugi i pora dnia też.
  P. Kuczera zadziałał "po linii najmniejszego oporu", a przecież dane można znaleźć w sieci. Może wyjazd do Katalonii utrudnił mu zadanie, bo przecież tyle tam ciekawych rzeczy można zobaczyć czy zrobić, a ktoś nie znający hiszpańskiego (nie mówiąc o katalońskim) może mieć trudności.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Brawo GKS tak trzymać.Tak się dba o zuzel w Polsce i o dobro klubu.Tylko glupi i naiwny kupuje obcych miszczow i zagadki zagraniczne.Ale co ja tam wiem,z Torunia pisze.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Kurek to jest nadal nasz numer 1. Muzaj może być lepszy od niego, ale nadal ma sporo pracy nad sobą. Punktowo w ataku jest świetnie, lecz jego atak po prostej jest daleko w tyle za Kurkiem i trochę też za Konarem, łapią go często blokiem wtedy, po przekątnej świetnie. Największym jego problemem jest jednak zagrywka, on w tym elemencie prawie nie istnieje, a sorry co to za atakujący bez dobrego serwisu. Rozumiem jednak to że Heynen wolał float a tutaj żądają od niego z wyskoku, ostatecznie nadal serwuje baloniki tylko szybsze. W reprezentacji zapamiętałem go jeszcze jako zawodnika z problemem psychiki, kilka nieudanych akcji i facet tonie i jest do zdjęcia. Fizycznie jest bomba, ale serwis i psychika są rezerwy.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Polonia będzie mieć sponsora na 2 lata i budżet sięgający 4 milionów. Lepszy będzie tylko Apator

  Ładnie Bydzia.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  @Laszlo84: z wywiadu w Przeglądzie Sportowym wynika, że ogłoszą nazwiska niezwłocznie zaraz po tym , jak PZM ogłosi listę zawodnikòw przewidzianych jako goście . Prezes zapewnia, że będą to dobrzy zawodnicy .

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Karnetowe szaleństwo w Krośnie. Wilki mają już zapełnione 25 proc. stadionu!

  No przecież pisałem że oświetlenie to nie problem bo jego montaż nie zajmuje dużo czasu. :)
  Krok po kroku do przodu :)

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Brawo Wilki

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Nie ma szans na II ligę tylko dla Polaków. GKSŻ zabrała stanowisko w tej sprawie

  Dość wykorzystywania 2 ligi !!!!
  Dość decydowania o 2 lidze przedstawicielom klubów z 1 ligi i EL !!!!
  Tam są takie same podmioty działające na rynku jak każdy inny klub. Im jest trudniej a jeszcze chce im się narzucać rozwiązania które przede wszystkim służyć mają pomocy dla klubów z wyższych lig.


 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Siatkówka. Artur Szalpuk przeszedł zabieg. Zawodnik przekazał dobre wieści

  Zdrówka !

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Mocne słowa Krystiana Plecha. Kluby olewają szkolenie

  Hmm fajnie mieć juniora takiego jak Bartek Zmarzlik ale to jest talent jeden na lata. On nie jest normą. Dziś wszyscy optujący za zagranicznym juniorem patrzą że z juniorami jest słabo i to ma być koronny argument za dopuszczeniem zagranicznych. Otóż wszędzie jest dokładnie odwrotnie. Federacje widząc że ich reprezentanci są coraz słabsi właśnie wprowadzają regulacje gwarantujące miejsce w drużynie bo wiedzą że bez jazdy nie ma niczego. Tylko u nas jakoś inaczej się patrzy na prawidła. Ja proponuję popatrzyć w taki sposób. Gdyby taki przepis został wprowadzony powiedzmy 20 lat temu i przez tyle lat funkcjonował, jak myślicie Ilu żużlowców dochowalibyśmy się do dziś. Kto dziś jeździłby w ligach? To teraz przełóżcie sobie te 20 lat w drugą stronę od dziś. Za 20 lat cudem będzie jak będziemy mieli w każdej drużynie po jednym polskim seniorze.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Woryna nie dał się nabrać na kurację kroplówką. Woli mięso: Bez steka nie wsiadam na motocykl (wywiad)

  @Olafsson: :):):) synku to co ty wiesz jest tyle samo warte bo i tak kto inny będzie o nim decydował. Liczyć się będzie kto komu da wiarę. Samo podejrzenie że wypłukuje się organizm w celu ukrycia dopingu jest równoznaczne z dopingiem skoro dowód został usunięty. A papierki wystawione po fakcie to wiesz….Osobiście mnie to ani ziębi ani grzeje czy on zostanie zawieszony czy nie. Dlatego nie muszę zabiegać o wiedzę na ten temat. Zobaczymy już niedługo czy to co tobie się wydaje że wiesz będzie zgodne z wyrokiem.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do PlusLiga: sensacja w Suwałkach. Seria zwycięstw PGE Skry Bełchatów przerwana!

  Gratulacje Suwałki. Drużyna bez nazwisk ( jak niektórzy) ale poukładani walczą , oddają serducho , wierzą w siebie. Przyjemnie się to ogląda i tym bardziej im za to kibicuje

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Woryna nie dał się nabrać na kurację kroplówką. Woli mięso: Bez steka nie wsiadam na motocykl (wywiad)

  @Siwy nh: a mi się wydaje że tam Drabiczek sobie "poszalał" a potem wydzwaniał do wszystkich na ratunek i wszyscy od początku wszystko wiedzą i wszyscy od początku mataczą.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Ostafiński z Hynkiem biorą się za łby. Żużel stanął na głowie. Wróćmy do rozmowy o zagranicznym juniorze

  Nieprawdopodobny bełkot.
  Panie Ostafński Smektała w pierwszym roku startów na 9 biegów 1x D 5x0 .Rozumiem że wszyscy w Lesznie zamykali oczy bo on jechał.
  w drugim roku na 53 biegi zaliczył 1xD 24x0 miał śr 0.717 Cały sezon wszyscy zamykali oczy tak?
  W trzecim w 46 biegach 1xD 1xW 21x0 śr. 1.0
  Dopiero w czwartym sezonie po przejechaniu wcześniej dwóch pełnych bez względu na wyniki zaczął robić więcej pkt.
  Jak pan rozumie gdyby z jakiego bądź powodu czy to kontuzji czy np. Unia postawiła by bardziej na kogoś innego Bartek nie jeździłby regularnie, klub nie dochował by się w kolejnych latach tak mocnego juniora. Oczywiście problemy klubów czasem są nie zawinione bo nawet jeśli wyszkolą chłopaka , dadzą mu jeździć to jedna kontuzja burzy cały proces dochowania się naprawdę dobrego juniora w kolejnych latach juniorskich startów. Ale na to nie ma rady. Trzeba by może prowadzić trzech jednocześnie ,ale to też nie jest rozwiązanie bo w meczu może jechać dwóch więc w takim wypadku trzeba by było rozdzielać biegi/mecze co oznaczałoby że jeden chłopak pojedzie mnie biegów niż w sytuacji gdy ma zapewnione wszystkie mecze i biegi. Nie ma złotego środka ale z zagranicznym juniorem będzie naszych jeszcze mniej.
  Co do Curzytków no niech pan tu nie koloryzuje i nie opowiada bzdur że pół ligi biło się o nich. Jak niedawno napisałem Sparta przed pozyskaniem Curzytków miała w składzie 4 juniorów . W tym Wojdyło który domagając się lepszego sprzętu postawił sprawę na ostrzu noża. Mimo że był najbardziej objeżdżonym juniorem Sparty nie gwarantował niczego specjalnego dlatego Rusko spisał go na straty bez mrugnięcia okiem.
  Tyle że pozostała trójka juniorów to....dziewczynka która bawi się w żużel , jeden 15-to latek który w lidze będzie mógł wystartować dopiero chyba w maju gdy ukończy 16 lat i jeden pełnoprawny junior Liszka. Jak zatem widać Rusko nie miał na dwa miesiące nawet kompletu juniorów do wystawienia w meczu ( no dziewczynki nie liczę) dlatego kupił sobie Curzytków bo był pod ścianą. Teraz rozumie Pan dlaczego on tak optował za zagranicznym juniorem wtedy kiedy jeszcze o Curzytkach mu się nie śniło?
  Ale załóżmy że znajdziemy 8 obiecujących juniorów zagranicznych. Myślicie że oni nagle będą bić w EL seniorów? To są mrzonki. Gdy tak było taki junior już by jeździł w Polsce jako senior. Co to znaczy? Że on musi przejechać kolejne sezony z nadzieją że się rozwinie. Co robią prezesi ? Kontraktują 16-17 latków podpisują z nimi umowy do końca wieku juniorskiego i liczą że co? Że oni już będą robić dużo pkt? Nie to jest tylko omijanie procesu szkolenia bez żadnej gwarancji kosztem naszych chłopaków. A później płacz że nie mamy juniorów , że nie mamy polskich seniorów itd. To jest autodestrukcja.
  Nawet dotychczasowe dwa miejsca pod parasolem nie gwarantuje że klub będzie miał ciągle komplet super juniorów. Unia w tym roku ma Kuberę ale już drugi junior to chłopak dotychczas jeżdżący w 2 lidze. Za rok obydwaj będą seniorami. Więc Unia będzie jechać kolejnym 2 ligowcem i cały proces szkolenia wystartuje od początku. Niestety takie to są cykle nawet przy szczęśliwym przyjechaniu 5 lat bez kontuzji Smektały i Kubery. Wprowadzenie zagranicznego juniora ma pomóc? Jeśli taki robi pkt tylko na juniorach to jest się o co bić? No a jeśli zrobi pkt na seniorze to go na seniora a nie miejsce naszego juniora.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Murek

Wesołego królika co po stole bryka,
spokoju świętego i czasu wolnego,
życia zabawnego w jaja bogatego
i w ogóle wszystkiego kurcze najlepszego!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.