Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • RNL lubi Komentarz

  Ludzie kto powiedział że na bankiecie był alkohol? Bankiet byl w hotelu i każdy kto ma skończone 18 lat mógł kupić sobie alkohol. Związek alkoholu nie stawiał. Takie imprezy po turnieju w niektórych państwach są tradycją. Rozumiem gdyby związek płacił za alkohol a dziewczyna była nieletnia. Kazdy ma swój rozum i ponosi konsekwencje swoich czynów. Bankiet odbył się po zawodach, a to że niektórzy się upili to już ich sprawa, nikt nikomu do gardła na siłę nie wlewał.

 • RNL lubi Komentarz

  Pokaż mi plażę na której będzie ratownik o 1 w nocy.

 • RNL lubi Komentarz

  Jak zwykle Kempski bzdury piszesz. Jak czytasz wiadomości na stronie EHF, to wypada doczytać do końca.
  Ostatni akapit z informacji na oficjalnej stronie EHF brzmi: "Further six places (positions 11-16) will be awarded via the Criteria Catalogue to clubs that submit a request to participate in the Champions League. One request per federation can be submitted for the champion of a federation without a confirmed place (federations ranked 10 to 30); one request per federation can also be submitted for a second team of a federation that already has one confirmed place (federations ranked 1 to 9)."
  Kolejne sześć miejsc (pozycje 11-16) zostaną przyznane w oparciu o "Katalog Kryteriów" klubom, które złożą wniosek o udział w Lidze Mistrzów. Jedna prośba na federację może zostać złożona dla mistrza federacji bez potwierdzonego miejsca (federacje w rankingu od 10 do 30); jedna prośba na federację może być również złożona dla drugiej drużyny federacji, która ma już jedno potwierdzone miejsce (federacje zajmujące miejsca od 1 do 9).
  Biorąc po uwagę konkurencje o te 6 miejsc to szanse są minimalne, ale żaden zapis w tym momencie nie wyklucza możliwości wystąpienia w LM 2020/2021 Mistrzowi Polski

 • RNL lubi LM handball 18/19. Podsumowanie - Kielce.

 • RNL napisał/a komentarz do Marek Panas punktuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce. "Szkolenie trenerów wyłącznie dla kasy!"

  Licencja A Marka Panasa juz dawno stracila waznosc, bo watpie, ze co dwa lata jezdzi do Niemiec na kilkudniowe kursokonferencje (na wlasne koszty).

  Szkolenie trenerow w Niemczech (i nietylko) jest oparte o wytyczne EHF a kurs/szkolenie na licencje A wyglada nastepujaco (dane ze strony DHB, linka nie wstawiam z wiadomych przyczyn):

  Die A-Trainer-Ausbildung auf einen Blick (szkolenie trenerow w „pigulce“):
  - Zielgruppe: Trainer im Anschluss- und Hochleistungstraining, Trainer in der DHB-Talent- und Eliteförderung (skierowane do: trenerow wyczynowych i uzupelniajacych, trenerow DHB szkolek mlodziezowych)
  - Umfang: 180 Lerneinheiten (à 45 Minuten) inkl. Hospitation & Prüfung (obejmuje 180 godzin lekcyjnych (á 45 min) incl. wizytacja klubu i egzamin)
  - Dauer: 12 Monate (czas trwania: 12 miesiecy)
  - Gebühren: 5.000 EURO (koszt: 5.000€)
  - Gültigkeit der A-Lizenz: 2 Jahre (Verlängerung der Lizenz um 2 Jahre durch Teilnahme an Fortbildungen) (waznosc licencji A: 2 lata, przdluzenie o 2 lata po udzialale w kursokonferencji)

  Bausteine der A-Trainer-Ausbildung (elementy szkolenia):
  - 3 jeweils 5- bis 6-tägige Ausbildungslehrgänge (3 5-6-dniowe szkolenia)
  - einen 4-tägigen Projektlehrgang mit Schwerpunkt "Nachwuchsleistungshandball im DHB" (4-dniowa kursokonferencja ze specjalizacja „Szkolenie mlodych talentow w DHB“)
  - eine Hospitation bei einem Bundesligisten (1./2. Bundesliga Männer/Frauen) mit je 5 Tagen in der Vorbereitungs- und Wettkampfphase (5-dniowe wizytacje klubow 1. lub 2. Bundesliga kobiet/mezczyzn w okresie przygotowawczym i w czasie sezonu)
  - ein abschließendes Prüfungswochenede (egzamin)

  Inhalte der A-Trainer-Ausbildung (tresc szkolenia):
  - Abwehr (obrona)
  - Angriff (atak)
  - Tempospiel (szbka, tempowa gra)
  - Trainingslehre (teoria )
  - Motorik und Athletik (motoryka i atletyka)
  - Psychologie (Coaching) (psychologia)
  - Trainerphilosophien (filozofie treningowe)
  - Medientraining (trening medialny)
  - (Nachwuchs-) Leistungssport (sport wyczynowy (i mlodziezowy)
  - Rahmentrainingskonzeption (koncepcja treningu)
  - Aktuelle sportwissenschaftliche Themen (aktualne tematy naukowo-sportowe)
  - Prüfungsvorbereitung und Hospitationsauswertung (przygotowanie do egzaminu i sprawozdanie z wizytacji klubow)

 • RNL lubi Komentarz

  Juniorzy Młodsi jutro grają o złoto.

 • RNL lubi Komentarz

  Niby tyle komentarzy, a ich poziom "rewelacyjny" jak zwykle i nie ma co czytać.

  Co do Karaleka, zachowanie fatalne i zasługiwało na karę - podczas meczu.
  Zachowanie Sulića także było złe i podobnie zasługiwało na karę - podczas meczu, a nie po nim i w formie zawieszenia.
  Jedynie zachowanie Kulesza było bardzo złe, a nawet bandyckie i zasługiwało na kare podczas meczu i po nim jako zawieszenie.
  Bandyckie zachowania jak najbardziej zasługują na kary i piętnowanie ich, ale nie róbmy z piłki ręcznej tak delikatnego sportu, bo zaraz będą wysyłane takie skargi masowo. Wprowadźmy VAR, który będzie analizował akcje bezpośrednio po ich zakończeniu i wyłapywał bandyckie oraz sporne sytuację i niech będą rozwiązywane na miejscu podczas sportowego widowiska, a nie wszystko w gabinetach po spotkaniach. Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że to w sferze marzeń, bo jak zwykle panie nie ma pieniędzy i chęci i po co na co, ale deszcz pada lub słońce za mocno świeci to nieee, ale pomarzyć sobie można.

 • RNL napisał/a komentarz do Będzie kolejne zawieszenie? Artsiom Karalek pod obserwacją

  Slabe, "dziecinne" zachowanie Orlen Wisly - jeden podkresla wielkodusznosc klubu dla dobra polskej pilki recznej, inni wysylaja donosy. Trzeba bylo zglosic od razu obydwa przewinienia - ale chyba nikt sie nie spodziewal, ze ukarany zostanie rowniez Sulic. Ciekawe czy to napewno pracownicy klubu tak skrupulatnie analizowali przebieg spotkania czy skorzystali z uprzejmosci swoich kibicow, ktorzy przesciguja sie w mediach spolecznosciowych (zwlaszcza pewna pani na Facebooku) a i pan dyrektor sportowy tez sie uaktywnil medialnie "Dzialamy @ wyslany do Komisarza Ligi Piotra Lebka. Czekamy na odpowiedz".
  Slabe bardzo slabe

 • RNL lubi Komentarz

  Mecz nie został przełożony ze względu na napięty kalendarz i tak naprawdę nie było na kiedy go przełożyć.Kielce miały zaraz rozgrywać mecz w LM z Celje.U nas w tym meczu nie grało trzech zawodników ze względu na kontuzje.Bynajmniej tak jest w artykule.Wcześniej Sandra SPA zgodziła się na przełożenie meczu z Zagłębiem.

 • RNL lubi Komentarz

  Po lekturze tego forum dam sobie odciąć rękę,że dla tych dwóch zespołów we wzajemnej rywalizacji nie ma czegoś takiego jak "dobro polskiej piłki ręcznej".Kibice z Płocka NA PEWNO będą kibicować w turnieju Finał Four wszystkim tylko nie Kielcom.Zaznaczam,że nie kibicuję, żadnej że stron tylko polskiemu szczypiorniakowi.
  A wypowiedź Sabate...traktuję w kategorii wytłumaczenia przy ewentualnej porażce.

 • RNL lubi Komentarz

  Trochę paranoja. Wygląda na to że w Płocku ktoś siedzi i ogląda cały mecz w zwolnionym tempie żeby znaleźć coś na Kielczan. Tutaj Mihić też nie jest bez winy bo trzymał Karaleka. Równie dobrze sędziowie już przed uderzeniem mogli gwizdnąć faul w ataku. Myślę że takich akcji znalazł by więcej z udziałem zawodników obu ekip. Niech Wisła jeszcze wyśle urywek ostatniej akcji jak Zdrahala kroki robi, po czym Daszek rzuca na remis... Trochę to słabe. Czekam na decyzję komisji. Będzie beka jak go zawieszą a Wisła i tak tego nie wykorzysta.

 • RNL lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • RNL lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • RNL lubi Komentarz

  Podobnie reaguje N. Landin, bardzo nie lubi jak skrzydłowy w niego wjeżdża. Daszek w meczu z Niemcami skoczył blisko bramkarza i ten też się zagotował. Niestety Michał ma taki styl, że maksymalnie opóźnia rzut wskakując jednocześnie mocno do przodu w pole.

 • RNL lubi Komentarz

  I jeszcze podziękowania dla płockich kibiców od Vlada Cupary:
  "Dziękuję płockim kibicom, którzy stali za mną w drugiej połowie, ich postawa bardzo mnie motywowała. Słyszałem, jak rzucają we mnie wyzwiskami, ale to żaden problem, nie reaguję na takie rzeczy, ja nie muszę dopasowywać się do takiego poziomu."

 • RNL lubi Komentarz

  Oba zespoły miały szansę na wygraną i oba robiły wszystko by do tego nie doszło.

 • RNL lubi Komentarz

  To już męczące co wypisują ludzie z Płocka w każdym możliwym miejscu. Jeśli chodzi o sytuację z Kuleszem to sprawę powinni rozpatrzyć w związku jak najszybciej. Ale na pewno nikogo nie skrzywdzili sędziowie. Jeśli ktoś pisze że sędziowie byli za Vive to jest to brak obiektywizmu. Lepiej szukać błędów u siebie bo podania w nogi czy zagrania Moyi nie były winą Kielczan czy sędziów...

 • RNL lubi Komentarz

  Jesteś pewien? Usuwane są komentarze zawierające linki do innych stron - jest to ujęte w regulaminie który wystarczy przeczytać... Co do Kulesza to źle się zachował, ale było to widziane przez sędziego - po odgwizdaniu - w sumie to nie wiem czego bo sędzia stojący za bramką pokazał karnego za obronę w polu po rzucie Julena, a był wolny - Kulesz został upomniany słownie. Dlaczego tylko tak nie wiem - być może widział to dokładnie i w jego ocenie więcej było tam gry aktorskiej niż szkody, ale tu się zgodzę, że piłka powinna być dla Płocka i dwójka dla Kulesza.

 • RNL lubi Komentarz

  A czy regulamin forum nie ma jakiegoś punktu o zakazie publikowania komentarzy zawierających linki do stron? Przecież nie tylko Tobie usuwają komentarze zawierające linki. Może nie wszystko to misterny spisek? Kto by pomyślał.

 • RNL lubi Komentarz

  Najlepsze jest to że to co było na boisku to było i zawodnicy już tego nie rozpamiętują a kibice w żałosny sposób oczerniają się publicznie w Internecie. Jakoś na konferencji nie było słychać ze strony Płocka że mecz był drukowany na ich niekorzyść. Pogratulowali sobie i tyle. Zawodnicy obu drużyn prywatnie są kolegami i widać w mediach społecznościowych że spędzają też razem czas wolny a emocje ze spotkań zostawiają na hali. Sędziowie mają prawo się mylić a to czego nie zauważyli (Kulesz) będzie weryfikowane przez odpowiednie osoby. Wisła może mieć pretensje do siebie a nie sędziów. Przestrzelone dobre pozycje, dziecięce błędy w ataku. Vive nie grało nic wielkiego i były do ogrania czego Wisła nie wykorzystała. I to nie przez sędziów. Gdy ma się remis i piłkę to nie można podawać w nogi czy do koła przez trzy pozycje lobem. W ostatniej akcji meczu Zdrahala zrobił ewidentne kroki ale tego nikt to nie kwestionuje.

 • RNL napisał/a komentarz do Dementi z Kielc. "Odejście Marko Mamicia? O niczym nie wiem"

  Jednak temat domniemanych transferow Vive zawsze "ciagnie" dyskusje - ja sie tylko zastanawiam ile z tych przytaczanych wypowiedzi Bertusa Servaasa jest naprawde prawdziwych a ile wymyslonach na potrzeby "zrobienia tematu".

  Jezeli T. Gembala ma juz podpisany kontrakt z Vive, to Klub (czytaj: ubezpieczyciel) przejmie czesc kosztow leczenia i rehabilitacji (tak jak w przypadku M. Jurkiewicza) a koszty operacji pokryje Wisla (ubezpieczyciel), poniewaz w momencie kontuzji byl/jest zawodnikiem Wisly.

 • RNL napisał/a komentarz do Temat upadł. Stas Skube nie dołączy do PGE VIVE Kielce

  Jak na kogos, kto transfery negocjuje i podpisuje raczej dyskretnie i bez medialnego "tam tam", ostanio zrobil sie Bertus Servaas bardzo "gadatliwy" - jakos to nie bardzo do niego pasuje. Jak tak dalej pojdzie, to na nastepne rozmowy z potencjalnym zawodnikiem zacznie "redaktorow" zapraszac

 • RNL napisał/a komentarz do Decyduje się przyszłość Marko Mamicia. Oferta m.in. z Francji

  Skoro „(…) że Marko Mamić chciałby spędzać więcej minut w ataku. W PGE VIVE jego rola ogranicza się głównie do defensywy, z przodu co najwyżej bierze udział w szybkich atakach (…)“ , to jaki sens mialby transfer do Montpelier, jezeli „(…) Nowego defensora szuka m.in. Montpellier HB, które przechodzi rewolucję kadrową (…)“?

 • RNL lubi Komentarz

  Ciężko szanować klub, jeśli pamięta się w jaki sposób dostał się do PGNIG Superligi, wystarczy zmienić nazwę i pozbyć się długów. Postawcie Gontarkowi pomnik przed halą.
  W Niemczech HSV nie miał tyle szczęścia.

 • RNL lubi Komentarz

  Tak, masz rację. Iskra jest wśród najlepszej czwórki zespołów na świecie, ale gra fatalnie i w zasadzie tylko fart im sprzyja :) Ogólnie gwardia jest lepsza i powinna grać w F4 zamiast nas, o Wiśle to już nawet nie ma co wspominać, bo mistrzostwo wygrają z palcem w nosie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.