Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Co tu się dzieje... napisał bym że nieski poziom rozmowy na dole. Ale tu wcale poziomu nie ma. Niektórym kwarantanna chyba do końca w głowie poprzewracała. Ten portal spada na psy. Ale dziki takim "awanturnikom" kasa leci...

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przykro. W Ciechnaowie i Regiminie (który już nie ma seniorów) zawsze świetnie szkolono dzieci. Z tych ośrodków wyszli Krajewski, Prątnicki, Grzybowski, Pilitowski, Adam Morawski, Prymlewicz czy Olszewski. Patrząc na media społecznościowe to na Juranda przychodzi więcej ludzi niz na niektóre mecze Superligi, po kilkaset osób na mecz. Niestety ale Jurand nie jest jedynym klubem który organizuje zbiórki wśród kibiców by walczyć o życie. Wszyscy mówili o Superlidze ale prawda jest taka że walka o życie trwa w niższych ligach które i tak są traktowane po macoszemu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z drugiej strony jeśli turniej będzie rozgrywany dopiero w grudniu to szansę powinny dostać wszystkie drużyny które dostały się do TOP16. Tylko co wtedy? Rozgrywać w jednym czasie dwie edycje Ligi Mistrzów? Rozumiem gdyby chodziło o pieniądze jakie są w piłce nożnej. Ale w piłce ręcznej Liga Mistrzów to nie są dochodowe rozgrywki. Dla mnie jest to nie pojęte ze część sezonu niektórzy zawodnicy rozegrali w jednym klubie a w kolejnej rundzie będą musieli grać naprzeciw klubowi z którym uzyskali awans do tej rundy.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A moim zdaniem rozgrywanie F4 w grudniu to tylko i wyłącznie skok na kasę włodarzy EHF. Jeśli do końca sierpnia nie uda się rozegrać w jakikolwiek sposób to powinny być anulowane. Jak pisałem już w kontekście naszej ligi, jakie rozwiązanie by nie było to i tak ktoś będzie pokrzywdzony. F4 z najlepszymi drużynami grupy A i B jest najsprawiedliwsze mimo iż krzywdzące dla reszty druzyn które wciąż są w walce o ten turniej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie zdziwię się jeśli nawet 2/3 gwiazdy odejdą, oby nie. Ale prawda jest taka że każdy klub będzie liczył budżet i nie będzie mógł wykonywać spektakularnych ruchów na rynku transferowym. Wydaje mi się że każdy dostanie po kieszeni. Piłka ręczna to sport niszowy i żaden zawodnik nie będzie mógł igrać z klubami bo może zostać na lodzie. PSG już przed pandemią postanowiło ciąć koszty i oddają gwiazdy bez walki (Uwe, Sagosen) i stawiają na wciąż świetnych zawodników jednak mniej znanych i tańszych. Olbrzymie pieniądze nie spełniły marzeń o LM. Wciąż pewnie Barca, PSG, THW czy Veszprem będą w stanie wyciągać zawodników z reszty klubów ale w najbliższej przyszłości nawet Ci hegemoni będą musieli liczyć pieniądze dokładniej niż wcześniej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Tak jak mówiłem. Ciekawe jak poradzą sobie inne zespół Superligi które co rok walczą o każdą złotówkę by spiać budżet na potrzeby licencji.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje mi się że po tym kryzysie nie będzie wielu klubów które będą mogły spokojnie wydawać pieniądze. W każdym klubie są cięcia i każdy będzie liczył straty. Za pewne wiele klubów chciało by wyciągnąć dobrych zawodników z innych klubów, tylko czy będzie na to stać? Wydaje mi się że wladze klubów bardziej myślą o ratowaniu sytuacji we własnych klubach niż wyciągniu zawodników tym bardziej zagrożonym. Tym bardziej że upadki tych dużych klubów nikomu nie posłużą tym bardziej że tych klubów na najwyższym poziomie jest garstka. Zanim pojawiło się silne Vive czy Vardar to Lige Mistrzów wygrywały tylko zespoły z Niemiec i Hiszpanii. Pokazało się Vive, Vardar czy Montpellier i to jest piękne. Zaraz może być tak że ta czołówka znów będzie mega wąska a o końcowy tryumf będą walczyć 2/3 te same zespoły co rok. Olbrzymie cięcia w Barcelonie - gdzie moim zdaniem jak pisałem wcześniej najważniejsza dla klubu jest piłka nożna na której skupią się najbardziej. W Paryżu juz jakiś czas temu poszli po rozum do głowy i oddają gwiazdy które zastąpią swietni zawodnicy, lecz na pewno tańsi w utrzymaniu. Pieniądze im szczęścia nie dały. A na pewno nie takie jakiego oczekiwano. Kryzys dotknie każdego. Mówi się o Vive a tak naprawdę niedługo się dowiemy jak będzie wyglądał skład Superligi, bo są kluby które i tak wiążą ledwo koniec z końcem a obecna sytuacja może być drastyczna w skutkach. Nawet Wisła może być niedługo poważnie dotknięta jeśli pieniądze od spółek skarbu państwa będą potrzebne bardziej na rozdawnictwo niż sport. Nikt nie może spać spokojnie. Ja mam nadzieje że nie będzie spektakularnych upadków w naszym kraju choć wiem że niektóre małe ośrodki wstrzymają działalność sportową.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale ten kryzys nie ominie nikogo. Dla jednych jest to duży problem który może zachwiać działalność ale jej nie zrujnuje a dla innych może to być gwóźdź do trumny. Moim zdaniem w każdej drużynie będą cięcia nawet długo terminowe. Będą większe, mniejsze - ale będą. O ile największe kluby piłkarskie sobie sporo odbiją gdy wszystko wroci do normy to w piłce ręcznej nawet tym najbogatszym nie będzie łatwo. I prawda jest taka że niezależnie komu się kibicuje to upadki czy duże problemy klubów szczególnie rodzimych, nie powinny nikogo cieszyć. Tym bardziej że w ostatnich latach kilka klubów zniknęło z mapy Polski. Reprezentacja aktualnie znajduje się w dołku i jedyny handball na najwyższym poziomie doświadczamy dzięki Vive i Wiśle. Nasze kluby opierają się na pieniądzach z samorządów i małych sponsorach. Kluby Superligi dodatkowo wspierane są przez Spółki Skarbu Państwa. Patrząc jakie szkody finansowe wywołała pandemia to dziś pewnie wielu prezesów myśli czy klub wystartuje w nowym sezonie. A jeśli tak to w jakiej lidze i w jakim składzie. Rząd w ostatnich latach hojnie rozdaje pieniądze których teraz będzie trzeba szukać gdzie się da. Mali sponsorzy będą myśleć o ratowaniu biznesu a nie wspieraniu sportu. Najbliższe miesiące dużo wyjaśnią a zawirowań może być bardzo wiele. Nawet wielka Barcelona może mieć kłopoty bo jeśli to prawda że z finansami wcale nie jest tak kolorowo, to będą ciąć na potęgę a liczyć będzie się dobro zespołu piłki nożnej. Nie wiem jak wygląda u nich sprawa z kibicami na koszykówce, futsalu itp ale na piłkę ręczną w lidze nikt tam nie chodzi a w lidze mistrzów kibice przyjezdni zagłuszają lokalnych kibiców. Sytuacja nie jest łatwa dla żadnego z klubów, nie patrząc na dyscypliny.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przecież to było jasne że będą duże cięcia pensji. Nawet Barceolna ucięła pensje o 70%, klub znacznie bogatszy od Vive i jeden z
  3 najbogatszych w całej stawce.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w PGNiG Superlidze. PGE VIVE Kielce znowu mistrzem

  @kck: gdyby anulowano sezon to obowiązywały by miejsca z poprzedniego sezonu. Czyli wciąż Vive w LM a Wisła w Pucharze EHF.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wpis szczególnie dla ludzi z Płocka. Proszę mnie oświecić i zamiast mielić bzdety o zielonym stoliku niech ktoś mi napisze jakie rozwiązanie było by idealne w tym momencie? Tylko konkrety, argumentacja. Jestem ciekaw. Potem spróbuje się odnieść do wypowiedzi jeśli sensowne się znajdą.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Sprawa wygląda tak że w obecnej sytuacji co by nie zrobił to ktoś będzie czuł się pokrzywdzony czy będzie wymyślał teorie spiskowe. Patrząc na przebieg sezonu mistrzostwo Vive się należało. Z drugiej strony patrząc na reformę pucharów to nawet przy anulowaniu sezonu na Wisłę będzie czekać Puchar EHF bo trzeba by było uwzględnić wyniki z poprzedniego sezonu. A pierwszoligowcy którzy sportowo byli najlepsi stracili by całkowicie szansę na awans i sezon byłby zmarnowany.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jedyna słuszna decyzja. Nie rozumiem przytyków ludzi z Płocka o zielonym stoliku. Rozumiem że Wisła miała szansę w finale jednak jeden dwumecz między zainteresowanymi zespołami już się odbył w którym zdecydowanie lepsza była drużyna z Kielc. W dwumeczu wynik Wisła 47: 55 Vive. Kibice Wisły przed meczem w Kielcach mocno argumentowali miejsce w tabeli. Teraz tabela wygląda jak wygląda i miejsca zostały rozdane. Co do spadków to nie jest taka prosta sprawa jak z miejscami. Jedyny słuszny kierunek to powiększanie ligi na sezon i więcej spadków w przyszłym roku. Potrzeba silnych ośrodków sportowych. Jeśli Tarnów by spadł to cały klub mógłby upaść. A widać że klimat na ręczna mają.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejny rok i kolejny raz muszę napisać to samo. Vive samo kilkoma słabymi meczami zaprzepaściło szansę na 1 miejsce. Spotkania z Porto, oba z Montpellier były do wygrania na spokojnie. Pierwszy mecz na wyjeździe z THW również, nieskuteczność w ostatnich minutach się zemściła. Pierwsza połowa w Veszprem też kapitalna i zjazd w drugiej połowie. Ale brawo za dzisiaj, mimo iż nie szło to dwa punkty zostają w Kielcach. THW cieszy się z pierwszego miejsca ale mimo wszystko mogą mieć lekki kompleks Vive. Od sezonu 12/13 THW nie może pokonać Vive, od momentu gdy Vujin powiedział że Vive nie zasługuje na grę w F4. Aż 6 porażek i 2 remisy w ostatnich 8 meczach w LM.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przykro. Niestety ale kluby większe i z bogatszą historią od Vardaru upadały dosyć niedawno. Prawda jest taka że niedługo zostanie kilka bogatych klubów jak Barcelona, Kiel, Veszprem, PSG czy Pick które będą taplać się we własnym sosie. Tak dzieje się w każdej dyscyplinie. Ci więksi są jeszcze więksi i bogatsi a ta grupa goniąca zamiast się zbliżać to się oddala. Niestety ale Vive już ma problemy a Wisła przy braku porozumienia z Orlenem będzie kolejna. Ale Orlen nigdy się nie wycofa (oby!) przez zależność między rafinerią a miastem. Ale załóżmy że Spółki Skarbu Państwa przestają sponsorować sport bądź ograniczą wydatki to całą Superligę można zaorać i o profesjonalnej lidze można zapomnieć.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale nie licząc kilku klubów to niemal każdy inny klub przy problemach ze sponsorami może zniknąć z mapy w krótkim czasie. W ostatnich latach kluby jak Ciudad Real/Atletico czy HSV zniknęły na dobre. Teraz Vardar który A ostatnich latach utrzymywał się na szczycie. W Polsce Vive czy Wisła też nie mają łatwo. Szczególnie że w naszym kraju jest to sport niszowy i nie zapowiada się na poprawę w najbliższym czasie. Niestety ale Legia, Lech czy kto inny gra w pierwszej rundzie eliminacji to pucharów a informacji na ten temat wszędzie aż w nadmiarze. Vive wygrało LM a nie licząc stron zajmujących się sportem prawie nigdzie nie było o tym informacji. Jeśli taki klub jak Vive ma problemy to mówi praktycznie wszystko. Zespół który wygrał LM i co rok walczy o najwyższe cele ma problem z domknięciem budżetu a w Ekstraklapie gra pełno szrotu z bajecznymi jak na nasze warunki kontraktami.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niech ktoś mi wytłumaczy jak to REALNIE ma pomóc naszej kadrze? W Vive będą Moryto, Jachlewski, Surgiel, Gębala, Wałach i Kornecki. W dodatku Sićko któremu kończy się wypożyczenie do Górnika. 6 zawodników więc na spokojnie 2 ciągle może być na boisku. W Wiśle jest Daszek, Krajewski i Loczek. Piechowski i Góralski odchodzą (i tak mało grali) a reszta to juniorzy którzy dostają minuty gdy mecz jest dość wcześnie rozstrzygnięty. Jeśli Vive czy Wisła zgłoszą sie po kogoś z obowiązującym kontraktem z Superligi to kluby mogą rządać sporych sum bo wiedzą że te kluby potrzebują Polaków.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  I ostatnia sprawa, czy zajmie się 2 czy 3 miejsce w grupie B, w walce o F4 i tak będzie czekał ktoś z trójki Pick, PSG czy FCB. Karty może rozdać Pick w gr A. Grają z FCB na wyjeździe i PSG u siebie. Chodź mam wrażenie że Barca zgarnie 1 miejsce bo najcięższy mecz ma u siebie z Pickiem. Węgrzy i PSG będą się bić o miejsce nr 2.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jeśli Vive zajmie 2 miejsce w grupie a Wisła pokona Irun to będzie Polski dwumecz w kolejnej rundzie.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kiel wciąż ma spotkania z Veszprem i Vive na wyjeździe. Gdyby Kielce wygrały wszystko do końca grupy (jest możliwe) a Kiel polegnie z Veszprem to mogą ostatecznie skończyć na 3 miejscu mimo iż niemal od początku prowadzili w grupie.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Osobiście nie mam nic do Gwardii i trzymam kciuki żeby się wiodło. Jednak mówi się że Kielce i Płock mają zagraniczny zaciąg a kadra gra piach, zagraniczni zawodnicy zabierają miejsca Polakom. Gwardia jest naszpikowana polskimi talentami a zaraz nastąpi weryfikacja talentów. Mam nadzieję że któryś z tych chłopaków pokaże się na tyle dobrze że zapracuje na transfer za granicę.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Najlepszym podsumowaniem meczu była muzyka na końcu meczu, "I'm sorry, I'm so sorry". -9 w dniu dzisiejszym to najmniejszy wymiar kary. Kilka parad Wolffa z najwyższej półki. Matulić będzie miał Niemca przed oczami dziś w nocy. Myślę że nie trzeba się rozpisywać nad meczem, Vive przeważało w każdym aspekcie. Mam nadzieję że Wisła się ogarnie przed spotkaniami z Irun bo może być przykro. Igropulo powinien poprosić o rozwiązanie kontraktu i na stałe zająć się profilem na Instagramie.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Żeby mieć silną reprezentację trzeba zacząć pracę od podstaw a nie wymuszać limity na klubach Superligi. Opole mocno stawia na młodzież, sporo młodych zawodników w Kwidzynie czy Lubinie. Tylko ilu z nich było w kadrze na mistrzostwa? Vive czy Wisła mogą wepchnąć do składu byle jakiego wychowanka żeby wyrobić limit a i tak oba zespoły przejadą się po całej lidze. Lepiej inwestować w kluby szkolące dzieci i młodzież. Nagrody za dobre wyniki w szkoleniu, wyniki sportowe. Zachęcić szkoły do prowadzenia treningów piłki ręcznej, zainwestować w program szkolenia dla nauczycieli WF którzy wspomagali by wychowywanie zdolnej młodzieży. Pomysłów i możliwości jest wiele ale trzeba chcieć, poświęcić czas i faktycznie się zaangażować. Niestety ale będąc w rodzinnym mieście spotkałem swojego pierwszego trenera i rozmawialiśmy o obecnej sytuacji. Za moich czasów gdy zaczynałem przygodę z piłką ręczną w 4 szkołach podstawowych były zespoły w których było ponad 20 chłopców w każdym, więc około 100 osób do szkolenia. Obecnie ciężko zebrać jakąkolwiek sensowną grupę by poprowadzić normalny trening. Niestety ale budowę kadry trzeba zacząć od samego dołu a nie narzucać limity na kluby Superligi.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bajka! W przerwie między pierwszą a drugą dogrywką siegnąłem po butelkę dobrej whyski i delektuje się pięknem handballu. Dawać drugi mecz! HRVATSKA!!!!!!!!

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

jerseyus

Hej! Z takim awatarem po prostu musisz wziąć udział w Moim Menatyperze LM :)) Czasu jest coraz mniej, szczegóły na blogu w moim profilu SF. Po 15 będzie za późno!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.