Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryszard Szurkowski Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

Kolarstwo. Dobre wieści o stanie zdrowia Ryszarda Szurkowskiego

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Rok temu podczas wyścigu kolarskiego Ryszard Szurkowski uległ bardzo groźnemu wypadkowi. Upadł na twarz i m. in. uszkodził rdzeń kręgowy. Mistrz świata pomału wraca do zdrowia.

- Obecnie przebywamy we Wrocławiu na trwających już dość długo konsultacjach u doktora Adama Domanasiewicza. Z tą wizytą wiążemy nadzieje na poprawę sprawności rąk męża, szczególnie dłoni i barków. Doktor Domanasiewicz jest sławą w swoim fachu, dokonał m.in. pionierskiej operacji przyszycia ręki pacjentowi urodzonemu bez kończyny - powiedziała Iwona Szurkowska, żona Ryszarda Szurkowskiego dla Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj także: Greg Van Avarmaet spełnił marzenie. Odwiedził piłkarską reprezentację Belgii

Żona najbardziej utytułowanego polskiego kolarza w historii podkreśliła także, że mąż trzy razy w tygodniu w Otwocku ma rehabilitację, a codziennie ćwiczy sam w domu.

W czerwcu ubiegłego roku Ryszard Szurkowski upadł podczas wyścigu kolarskiego weteranów w Kolonii. Doznał poważnych obrażeń - m. in. uszkodzenia rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. Uszkodził także szczękę i wargę. W Niemczech przeszedł kilka operacji. Później wrócił do kraju i rozpoczął rehabilitację, która trwa do chwili obecnej. 

Szurkowski jest mistrzem świata w kolarstwie z 1973 roku. Dwukrotnie na igrzyskach olimpijskich zdobył srebrny medal i aż cztery razy wygrał Wyścig Pokoju. 

Czytaj także: Krzysztof Wyrzykowski odchodzi z Eurosportu do Polsatu Sport

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL