Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryszard Szurkowski podczas rehabilitacji Facebook / Sklep rowerowy Ryszarda Szurkowskiego / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski podczas rehabilitacji

Kolarstwo. Ryszard Szurkowski w coraz lepszym stanie. "To krok milowy do pełni szczęścia"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Szurkowski od czerwca ubiegłego roku walczy o powrót do pełni zdrowia. Były mistrz świata czyni systematyczne postępy. Kilka dni temu rozpoczął ćwiczenia na specjalnym trenażerze. To kolejny krok do odzyskania sprawności.

W czerwcu zeszłego roku rozegrał się dramat Ryszarda Szurkowskiego. Podczas amatorskich zawodów miał groźny upadek, po którym utracił władzę w czterech kończynach i miał zmiażdżony kręgosłup, a także uszkodzoną czaszkę, połamaną szczękę, zdeformowany nos i zmiażdżoną wargę. Od tego czasu walczy o to, by znów stanąć na nogi. 

Szurkowski przechodzi intensywną rehabilitację, która przynosi efekty. W ostatnich dniach 73-latek rozpoczął ćwiczenia na trenażerze. - Osobiście czekałam na ten moment 1,5 roku i kiedy pierwszy raz zobaczyłam męża jak ruszył na tym właśnie trenażerze, to się rozpłakałam - napisała na Facebooku żona kolarza, Iwona Arkuszewska-Szurkowska.

- To jest naprawdę krok milowy do pełni szczęścia! Oczywiście czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy, ale myślę, że jesteśmy już na półmetku i wspólnie wygramy ten wyścig!! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają męża, jak widzicie są postępy!!! Jest moc!!! - dodała Arkuszewska-Szurkowska.

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. CCC Team zaangażował się w pomoc UNICEF. Robert Korzeniowski: Ważne, że wspieramy


Na takie wieści ws. stanu zdrowia Szurkowskiego kibice czekali długo. 73-latek trzy razy w tygodniu w Otwocku ma rehabilitację, a codziennie ćwiczy sam w domu.

Szurkowski jest mistrzem świata w kolarstwie z 1973 roku. Dwukrotnie na igrzyskach olimpijskich zdobył srebrny medal i aż cztery razy wygrał Wyścig Pokoju.

Zobacz także:
Kolarstwo torowe. Mateusz Rudyk zdobył złoty medal Pucharu Świata w Cambridge! Ponownie poprawił rekord Polski!
Daria Pikulik i Nikol Płosaj ze srebrnymi medalami Pucharu Świata w madisonie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL