Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Hrycaniuk WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Na zdjęciu: Adam Hrycaniuk

Dyskwalifikacja Adama Hrycaniuka uchylona! Środkowy zagra w Dąbrowie Górniczej

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Hrycaniuk odwołał się od decyzji Sędziego Dyscyplinarnego PLK, który zdyskwalifikował środkowego na jeden mecz, a także nałożył na niego 4 tysiące złotych grzywny. W piątek dyskwalifikacja zawodnika została uchylona!

Reprezentant Polski, po starciu z Milanem Milanoviciem w meczu Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra, został wyrzucony z boiska. W związku z niesportowym zachowaniem, Sędzia Dyscyplinarny PLK Jakub Kosowski nałożył na Adama Hrycaniuka karę finansową w wysokości 4000 zł oraz karę dyskwalifikacji na okres jednego meczu.

Po dyskwalifikacji Hrycaniuka ogromnej złości nie ukrywał właściciel Stelmetu BC, który groził, że biało-zieloni mogą nawet nie pojechać na sobotnie spotkanie do Dąbrowy Górniczej. Dyskwalifikacja reprezentanta Polski miała dotyczyć właśnie pojedynku z MKS-em.

Hrycaniuk odwołał się od decyzji PLK. W piątek w jego sprawie spotkała się Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Koszykówki, która po rozpoznaniu sprawy postanowiła uchylić karę dyskwalifikacji orzeczoną przez Sędziego Dyscyplinarnego PLK, utrzymując przy tym karę finansową w wysokości 4000 zł.

Taka decyzja oznacza, że Hrycaniuk będzie mógł zagrać w spotkaniu MKS - Stelmet BC.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek: W sporcie warto być "czerstwym chamem"

Czy jesteś zdziwiona/y decyzją Komisji Odwoławczej PZKosz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (37):

 • Asfodel - nie karmię trolli Zgłoś
  No proszę, wystarczy, że stelmeciki tupną nogą i cała PLK tańczy jak im zagrają, żenua
  • Jaszczomb Zgłoś
   I dobrze, że zagra. Nie będzie głupiego tłumaczenia Kromka (jak dostaną w palnik oczywiście).Janusz to w ogóle powinien się obrazić i nie zagrać już żadnego meczu do końca sezonu.
   Czytaj całość
   Po tym co odwalają Janusze (nie wszyscy oczywiście) to się nie dziwię, że później powstają określenia pejoratywne typu "Janusz biznesu".
   • ko2 Zgłoś
    Co WY tu wszyscy wypisujecie, opluwacie się nawzajem i to nie ma nic wspólnego ze sportem! Jeden przez drugiego stara się prześcignąć w wyzwiskach, który lepiej dokopie drugiemu !!!
    Czytaj całość
    ludzie dokąd to doprowadzi ???!!! Sport jest sport musi być twardy i to bez względu na dyscyplinę! zawinił ukarać ! a najdotkliwsza to kara finansowa !! Jeden czy drugi , trzeci, piaty ?? powinni grać ! Sędziowie powinni opanować sytuację na samym początku , niestety nie poradzili sobie !!!! I stało się co się stało . Tyle w temacie !!!!!!
    Wszystkie komentarze (37)

    Komentarze (37)

    ×
     Wszystkie komentarze (37)
     PRZEJDŹ NA WP.PL