WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Sergei Ilnitsky / Kyle Hines rządzi pod koszami CSKA Moskwa

Euroliga: Waczyński znowu nie zagrał, Rodriguez przejął kontrolę w CSKA

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
CSKA Moskwa wygrało swój drugi mecz w Eurolidze. Królem parkietu był Sergio Rodriguez, który w wielkim stylu zastąpił w drużynie rosyjskiego giganta Milosa Teodosicia. Po raz drugi z rzędu na parkiecie nie pojawił się z kolei Adam Waczyński.

Po raz drugi z rzędu w Eurolidze Adam Waczyński cały mecz przesiedział na ławce, a jego Unicaja Malaga ponownie przegrała z Brose Baskets Bamberg i należy uznać to za sporą niespodziankę.

Gospodarzom nie pomógł Nemanja Nedović, który zdobył aż 26 punktów. Serb w decydujących fragmentach zgubił jednak skuteczność (trzy pudła w ostatniej minucie). Ekipa polskiego rzucającego po trzech seriach legitymuje się bilansem 1:2 - podobnie jak niemieckie Brose.

Sergio Rodriguez w pełni spłaca kredyt zaufania, jakim go obdarzono w Moskwie. Rozgrywający w środę był absolutnie najważniejszą postacią meczu CSKA z Panathinaikosem Ateny.

W jego statystykach pojawiło się 25 punktów i 9 asyst. Hiszpan trafił m.in. pięciokrotnie zza linii 6,75. Największym wsparciem dla Rodrigueza był podkoszowy Kyle Hines. Ten uzbierał 21 "oczek" wykorzystując 9 z 10 rzutów z gry. Dołożył po 4 zbiórki i przechwyty, a CSKA pewnie ograło rywali z Grecji 81:63.

Niespodziewanie zaczęły się derby Stambułu, bowiem po pierwszej kwarcie Efes prowadził na wyjeździe z Fenerbahce 20:15. Z biegiem czasu aktualni mistrzowie zaczęli jednak przejmować inicjatywę. Kluczową postacią dla losów meczu okazał się Bradley Wanamaker. Ten uzyskał 14 punktów, rozdał 7 asyst i zebrał z tablic 6 piłek, a podopieczni Zeljko Obradovicia wygrali ostatecznie 81:70.

W pojedynku dwóch przedstawicieli ligi ACB Valencia Basket nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem na wyjeździe ekipy Baskonia Vitoria Gasteiz. Goście triumfowi aż 80:63, mając zdecydowanie lepiej zbilansowany zespół. Gospodarzom nie pomogły 22 "oczka" Tornike Shengelii.

CSKA Moskwa - Panathinaikos Superfoods Ateny81:63
(Rodriguez 25, Hines 21 - Rivers 17, Singleton 10)

Fenerbahce Dogus Stambuł - Anadolu Efes Stambuł81:70
(Vesely 15, Wanamaker 14, Datome 12, Nunnally 11, Gudurić 10 - Simon 20, Dunston 14, Stimac 12)

Baskonia Vitoria Gasteiz - Valencia Basket63:80
(Shengelia 22, Granger 12 - Pleiss 15, Green 15, Abalde 13, Dubljević 11, Martinez 10)

Unicaja Malaga - Brose Baskets Bamberg76:80
(Nedović 26, Shermadini 10 - Hickman 18, Rubit 15, Staiger 13, Lo 11)

Euroliga 2017/2018

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2419521491902
2Olympiakos Pireus2417717941756
3Fenerbahce Dogus Stambuł2417718941766
4Żalgiris Kowno2415919521914
5Real Madryt24141020321881
6Chimki Moskwa24141018631853
7Panathinaikos Superfoods Ateny24141018401831
8Maccabi Tel Awiw24121219512022
9Baskonia Vitoria Gasteiz24111319711933
10Unicaja Malaga24101418521903
11Crvena Zvezda Belgrad24101418791992
12Valencia Basket2491518431897
13Brose Baskets Bamberg2491518061900
14AX Armani Exchange Olimpia Milan2481619202030
15FC Barcelona Lassa2471719211941
16Anadolu Efes Stambuł2461818421988


ZOBACZ WIDEO: Ogromny projekt Kusznierewicza. Cały świat będzie podziwiał Polaków

Czy Fenerbahce obroni mistrzostwo Euroligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL