WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Jim Hollander / Maccabi Tel Awiw znowu groźne w Europie

Euroliga: znalazł się pogromca Realu, dobra forma obrońców tytułu

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Real Madryt nie jest już niepokonany na parkietach Euroligi. W piątej kolejce Królewscy we własnej hali przegrali z ekipą Chimek Moskwa. Pewnie po kolejny triumf sięgnęli natomiast aktualni mistrzowie, koszykarze Fenerbahce Dogus Stambuł.

Real przystępował do starcia z Chimkami w roli faworyta, ale team ze stolicy Rosji zaskoczył na hiszpańskiej ziemi. Aleksiej Szwed zaliczył 20 punktów i 5 asyst, a jego zespół ograł Królewskich 86:80.

Chimki udowodniły, że chcą mocno namieszać na euroligowych parkietach. Start mają bardzo dobry, bowiem z pięciu pierwszych meczów triumfowali w czterech. Pojedynek w Madrycie na pewno doda im jeszcze więcej pewności siebie.

Graczom rosyjskiego teamu przede wszystkim udało się zatrzymać będącego w kapitalnej formie Lukę Doncicia. Słoweniec tym razem wykorzystał tylko 3 z 10 rzutów z gry.

Wydawało się, że gracze z Walencji mogą postawić się obrońcom tytułu. Mistrz potwierdził jednak, że ma się dobrze. Pięciu graczy Fenerbahce zaliczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe, dzięki czemu pokonało rywali 79:66.

ZOBACZ WIDEO Tajner o skokach na Narodowym. "Hofer mówi, żebyśmy o tym nie zapominali"

Dobrze na starcie nowego sezonu wygląda amerykańska koalicja w Maccabi Tel Awiw. Izraelski zespół pewnie pokonał rywali z Mediolanu, a aż sześciu zawodników Maccabi zaliczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe. Alex Tyus dodatkowo popisał się solidnym double-double, notując 12 punktów i 15 zbiórek, z czego aż osiem pod atakowanym koszem.

14 punktów i 14 asyst Nicka Calathesa nie pomogło Panathinaikosowi wygrać na wyjeździe z Baskonią Vitoria Gasteiz. Gospodarzom pierwszy triumf w sezonie zapewnił Rodrigue Beaubois trafiając na zwycięstwo tuż przed końcową syreną.

Czwartkowe mecze 5. kolejki Euroligi:

Crvena Zvezda Belgrad - Brose Baskets Bamberg69:75
(Rochestie 22, Lessort 14, Bjelica 11 - Rubit 15, Hickman 12, Radosević 11)

Fenerbahce Dogus Stambuł - Valencia Basket79:66
(Datome 16, Nunnally 13, Vesely 12, Wanamaker 10, Sloukas 10 - San Emeterio 11, Van Rossom 10, Pleiss 10)

Baskonia Vitoria Gasteiz - Panathinaikos Superfoods Ateny85:84
(Granger 20, Beaubois 15, Shengelia 15, Jenning 12 - Pappas 22, Gist 16, Singleton 15, Calathes 14 (14 as), Rivers 12)

Maccabi Tel Awiw - AX Armani Exchange Olimpia Mediolan79:68
(Thomas 14, Kane 12, Tyus 12 (15 zb), Cole 10, Parakhouski 10, Jackson 10 - Bertans 13, Gudaitis 11, Tarczewski 10, Goudelock 10)

Real Madryt - Chimki Moskwa80:86
(Doncić 12, Ayon 10 (10 zb), Taylor 10, Causeur 10 - Szwed 20, Anderson 16, Gill 12, Thomas 11)

Euroliga 2017/2018

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2419521491902
2Olympiakos Pireus2417717941756
3Fenerbahce Dogus Stambuł2417718941766
4Żalgiris Kowno2415919521914
5Real Madryt24141020321881
6Chimki Moskwa24141018631853
7Panathinaikos Superfoods Ateny24141018401831
8Maccabi Tel Awiw24121219512022
9Baskonia Vitoria Gasteiz24111319711933
10Unicaja Malaga24101418521903
11Crvena Zvezda Belgrad24101418791992
12Valencia Basket2491518431897
13Brose Baskets Bamberg2491518061900
14AX Armani Exchange Olimpia Milan2481619202030
15FC Barcelona Lassa2471719211941
16Anadolu Efes Stambuł2461818421988

Czy Fenerbahce obroni mistrzostwo Euroligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL