Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stelmet BC WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Stelmet BC

Stelmet Enea BC negocjuje kolejny transfer!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że Stelmet Enea BC Zielona Góra jest blisko zakontraktowania Alejandro Hernandeza, hiszpańskiego rozgrywającego. Strony negocjują obecnie warunki kontraktu.

Trener Andrej Urlep sygnalizował od kilkunastu dni potrzebę zakontraktowania kolejnego rozgrywającego. Chce tym ruchem odciążyć mocno eksploatowanego Łukasza Koszarka, ale i wymusić większą rywalizację na pozycjach obwodowych podczas treningów.

- Ostatnio Andrej Urlep powiedział mi, że do mocnego treningu w nowoczesnej koszykówce potrzeba 13-15 zawodników - mówił ostatnio w rozmowie z WP SportoweFakty Janusz Jasiński, właściciel Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

Słoweniec postawił na sprawdzonego zawodnika. Na 27-letniego Alejandro Hernandeza, rozgrywającego, który od 2016 roku gra w litewskiej Dżukiji Olita. Urlep doskonale zna i ceni jego możliwości gry po obu stronach parkietu.

Hiszpan w tym sezonie wystąpił w 19 meczach, w których przeciętnie notował 8,7 punktu i 6,1 asyst. W ostatnim spotkaniu z Nevezisem zdobył siedem oczek i miał osiem asyst. To właśnie gra zespołowa jest jednym z jego głównych atutów.

Hernandez wcześniej występował w hiszpańskich klubach: FC Barcelona (2006-2008), Club Bàsquet Cornellà (2008-2010) i ICL Manresa (2010-2016).

To trzeci zawodnik, który dołączy do zespołu po objęciu sterów przez Andreja Urlepa. Wcześniej kontrakty podpisali Edo Murić i Nikola Marković.

ZOBACZ WIDEO Inter przyparł Romę do muru. Gol w końcówce. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Stelmet Enea BC Zielona Góra potrzebuje nowego rozgrywającego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL