WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Paweł Pietranik / Adam Waczyński

Euroliga: pechowa porażka drużyny Waczyńskiego. 9 punktów Polaka

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Adam Waczyński zdobył dziewięć punktów dla Unicaji Malaga, która przegrała w 20. kolejce Euroligi z Baskonia Vitoria Gasteiz 83:85.

Walcząca o najlepszą ósemka Unicaja oddaliła się od tego celu, przegrywając w czwartkowy wieczór z sąsiadem z tabeli. Bohaterem gości okazał się Janis Timma, który na dwie sekundy przed końcem zdobył zwycięskie punkty.

Adam Waczyński długo nie potrafił znaleźć drogi do kosza. Zaczął punktować dopiero w ostatnich sekundach trzeciej odsłony, a w czwartej kwarcie zdobył siedem ze swoich dziewięciu oczek. W ciągu 21 minut spędzonych na parkiecie nasz rodak dołożył także trzy zbiórki i dwie asysty.

Jeszcze więcej emocji dostarczył mecz w Atenach. 10-tysięczna publiczność oglądała kapitalne 45 minut walki, które miały jednego bohatera. Okazał się nim Nick Calathes, który po rajdzie w ostatniej akcji dogrywki trafił rzut na wagę dwóch punktów. Żalgiris, który przegrywał w pierwszej połowie różnicą kilkunastu oczek, pokazał się jednak z bardzo dobrej strony.

Bezproblemowo triumfował z kolei Real Madryt, który nie dał szans outsiderowi rozgrywek ze Stambułu. Królewscy triumfowali 87:68, a kolejny popis dał Luka Doncić. Genialny Słoweniec do 17 punktów dołożył sześć zbiórek oraz pięć asyst.

Wyniki:

Panathinaikos Superfoods Ateny - Żalgiris Kowno 94:93 (29:17, 18:20, 12:21, 24:25, 11:10)
(Calathes 14, Denmon 14, Lekavicius 14 - Kavaliauskas 21, White 17, Pangos 14)

Real Madryt - Anadolu Efes Stambuł 87:68 (20:14, 19:16, 21:17, 27:21)
(Doncić 17, Tavares 14, Carroll 11 - Dragić 18, Brown 12, Dunston 9)

Unicaja Malaga - Baskonia Vitoria Gasteiz 83:85 (21:19, 22:27, 21:21, 19:18)
(Nedović 19, Shermadini 12, McCallum 11 - Timma 17, Granger 14, Shengelia 13)

Euroliga 2017/2018

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2419521491902
2Olympiakos Pireus2417717941756
3Fenerbahce Dogus Stambuł2417718941766
4Żalgiris Kowno2415919521914
5Real Madryt24141020321881
6Chimki Moskwa24141018631853
7Panathinaikos Superfoods Ateny24141018401831
8Maccabi Tel Awiw24121219512022
9Baskonia Vitoria Gasteiz24111319711933
10Unicaja Malaga24101418521903
11Crvena Zvezda Belgrad24101418791992
12Valencia Basket2491518431897
13Brose Baskets Bamberg2491518061900
14AX Armani Exchange Olimpia Milan2481619202030
15FC Barcelona Lassa2471719211941
16Anadolu Efes Stambuł2461818421988

ZOBACZ WIDEO Świetny powrót "Lewego" - skrót meczu Bayern - Werder [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Unicaja Malaga awansuje do najlepszej ósemki Euroligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL