WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / CCC Polkowice / Na zdjęciu: koszykarki CCC Polkowice

EBLK: odmienione CCC chce pójść za ciosem w starciu z mistrzem

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
19. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet została rozbita na raty, ale największy hit tej serii gier rozegrany zostanie w środę. Właśnie wtedy w Polkowicach CCC podejmie 1KS Ślęzę Wrocław.

Bez wątpienia starcie w Polkowicach wysuwa się na pierwszy plan z listy meczów 19. kolejki EBLK. CCC po zmianach kadrowych oraz powrotem na ławkę trenerską Marosa Kovacika wygrało w Krakowie z Wisłą CanPack. Teraz chce pójść za ciosem i po raz drugi w sezonie ograć mistrzynie Polski z Wrocławia.

Spotkanie to mogło być szczególne dla Eliny Dikeoulakou, która niedawno zamieniła CCC na Ślęzę. Na parkiecie Łotyszka się jednak nie pojawi, gdyż był to jeden z warunków rozwiązania umowy z Pomarańczowymi.

To z pewnością osłabia siłę rażenia Ślęzy, ponieważ nadal do formy wraca Marissa Kastanek, borykająca się z urazem stawu skokowego. Dodatkowo trener Arkadiusz Rusin mówi o problemie pod koszem, gdzie CCC ostatnio wzmocniło się amerykańską zawodniczką Lauren Ervin.

- Czy będzie zmiana pod koszem w naszym zespole? Tego na pewno nam brakuje, życie pokaże - mówił po ostatnim meczu, w którym jego Ślęza ograła 82:63 Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Po środowych meczach samodzielnym liderem zostanie Artego Bydgoszcz. Ekipa Tomasza Herkta jest zdecydowanym faworytem spotkania w Poznaniu z Eneą AZS i wykorzysta fakt, że Wisła CanPack swój mecz rozegra dopiero w marcu.

Bardzo ważny pojedynek dla układu dolnej części tabeli odbędzie się z kolei w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Ostrovia podejmie PGE MKK Siedlce. Niemniej istotny będzie występ JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec, który po raz drugi będzie chciało ograć Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Harmonogram 19. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin / godz. 18:00
Ostrovia Ostrów Wlkp. - PGE MKK Siedlce / godz. 18:00
CCC Polkowice - 1KS Ślęza Wrocław / godz. 19:00
ENEA AZS Poznań - Artego Bydgoszcz / godz. 19:00
Energa Toruń - Widzew Łódź / 27.02., godz. 19:00
Basket 90 Gdynia - Wisła CanPack Kraków / 7.03., godz. 18:00

ZOBACZ WIDEO 20-latek kapitalnie przymierzył z dystansu - skrót meczu Udinese - AS Roma [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Kto wygra środowy hit EBLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):