Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Stelmet Enea BCWP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: zawodnicy Stelmet Enea BC

VTB: syberyjska katastrofa Stelmetu! Fatalny mecz zielonogórzan w Krasnojarsku

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Stelmet Zielona Góra przegrał na wyjeździe z Jenisejem Krasnojarsk 81:109 w niedzielnym meczu ligi VTB. Była to czwarta porażka zielonogórzan w tych rozgrywkach.

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu Stelmetu Zielona Góra, być może najgorszy w tym sezonie. Wyprawa na Syberię (ponad 5000 kilometrów) na długo zapadnie w pamięci podopiecznych trenera Jovovicia. Polska drużyna przez całe spotkanie spisywała się fatalnie i wyraźnie przegrała aż 81:109.

Już pierwsze minuty zwiastowały problemy Stelmetu. Seryjnie popełniane straty i dziurawa obrona okazały się wodą na młyn dla strzelców Jeniseja, którzy tego dnia podreperowali swoje statystyki. John Roberson zdobył 25 punktów i rozdał dziewięć asyst, będąc najlepszym graczem niedzielnej, jednostronnej batalii. 

Stelmet już po kilku minutach przegrywał 12:28, a przed przerwą miał nawet 26 "oczek" straty. W żadnej z kwart zielonogórzanie nie nawiązali wyrównanej walki z Jenisejem, co gorsza: w drużynie nie było widać lidera, który mógłby pociągnąć zespół w trudnym momencie. W końcówce trzeciej odsłony po trafieniu Alexa Younga było 81:52, co było prawdziwą deklasacją.

W czwartej odsłonie Stelmet punktowali nawet gracze z dalekich rezerw Jeniseju. Co najgorsze: przez całe spotkanie nie było widać zęba, zadziorności i sportowej złości w ekipie z Zielonej Góry.

Po 15 punktów dla Stelmetu wywalczyli: Markel Starks, Darko Planinić i Boris Savović. Polski zespół popełnił jednak aż 21 strat! Należy mieć nadzieję, że tak słabych meczów w wykonaniu Stelmetu tym sezonie już nie będziemy oglądać. Poprawa jest potrzebna od razu, bowiem trzy kolejne mecze zielonogórzan to rywale dużo lepsi od Jeniseju: Zenit, Chimki i Lokomotiv.

Jenisej Krasnojarsk - Stelmet Enea BC Zielona Góra 109:81 (28:14, 24:17, 33:27, 24:23)

Jenisej: John Roberson 25, D'Angelo Harrison 18, Martins Meiers 16, Alex Young 12, Denis Zacharow 10, Artem Komissarow 7, Aleksandr Ławnikow 7, Gleb Gołdyrjew 5, Tyler Stone 4, Siergiej Mitusow 3, Igor Kanygin 2, Wasilij Zaworujew 0.

Stelmet: Darko Planinić 15, Markel Starks 15, Boris Savović 15, Gabe DeVoe 13, Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 6, Michał Sokołowski 6, Jarosław Mokros 3, Zeljko Sakic 0, Przemysław Zamojski 0.

VTB 2018/2019

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2622424041969
2Uniks Kazań2621521901945
3Chimki Moskwa2620622301973
4Lokomotiv Kubań Krasnodar2617921712004
5Zenit Sankt Petersburg26151123002180
6BC Astana26151122392169
7BC Kalev/Cramo Tallin26141223422275
8BK Niżny Nowogród26141221582173
9Jenisej Krasnojarsk26111521542276
10VEF Ryga26101619622134
11Avtodor Saratow2691723792478
12Stelmet Enea BC Zielona Góra2652120202330
13Parma Basket Perm2652120252298
14BC Tsmoki Mińsk2642219592329


ZOBACZ WIDEO: Para polskich wspinaczy zdominowała MŚ. "Niesamowite! Do tej pory przechodzi mnie dreszcz"

Czy Stelmet pokona w następnym spotkaniu Zenit Sankt Petersburg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

  • Tańczący z łopatą Zgłoś
    Popieram poprzedników. Bardzo lubię kapitana ale normalnie patrzeć na niego nie mogę jak widzę taką obojętność na boisku.A cały mecz? Szkoda gadać. Dno dna i jeszcze trochę. Miała
    Czytaj całość
    być wola walki w VTB a nasi zagrali jakby pojechali na wycieczkę a mecz był koniecznością !!! Wstyd !!!
    • Jorn Zgłoś
      „Już pierwsze minuty zwiastowały problemy Stelmetu”. To ja chyba inny mecz oglądałem. Taki, w którym pierwsze minuty były całkiem przyzwoite, z lekką przewagą Stelmetu. A w
      Czytaj całość
      połowie pierwszej kwarty zaczął się dramat.
      • Henryk Zgłoś
        Nikt rozsądny chyba nie oczekiwal aby zielonogorscy koszykarze Stelmet BC mieli odnosić prawie same zwycięstwa w lidze VTB ale prawie same porażki nic dobrego nie wróżą, sic.. !.
        Wszystkie komentarze (22)

        Komentarze (22)

          Wszystkie komentarze (22)
          PRZEJDŹ NA WP.PL