Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justin Bibbins PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Justin Bibbins

Polpharma nadal czaruje i robi swoje. Trefl przegrał ósmy raz z rzędu

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Piąta "setka" w tym sezonie Polpharmy Starogard Gdański zapewniła ekipie Artura Gronka siódmy triumf w sezonie. W niedzielę Kociewskie Diabły pokonały Trefl Sopot 100:90.

Ekipa ze Starogardu Gdańskiego nie przestaje zadziwiać, a ich jej ofensywa daje dużo zwycięstw i radości. Artur Gronek wyciska z Kociewskich Diabłów "maksa".

Treflowi najbardziej we znaki dał się Justin Bibbins. Filigranowy lider Polpharmy zakończył pojedynek z 26 punktami i 7 asystami. Niewiele gorzej wypadł jego rodak Tre Bussey - ten uzbierał 19 "oczek".

Sopocianie przegrali ósmy kolejny mecz w Energa Basket Lidze, a na wygraną czekają od 14 października. Drużynie z Trójmiasta nie pomogła zmiana trenera, a na Kociewiu drużyny wspomóc nie mógł jeszcze zakontraktowany niedawno Saso Zagorac.

Trefl w Stargardzie rozpoczął od prowadzenia 10:2, ale po pierwszej kwarcie na prowadzeniu byli już gospodarze. Duża w tym zasługa Adama Kempa - środkowy Kociewskich Diabłów przed przerwą miał 14 punktów i 5/5 z gry. Zresztą gospodarze w ataku trafiali niemal wszystko notując w tej połowie aż 70 procent skuteczności rzutów z gry.

Pomimo tego goście schodząc do szatni przegrywali tylko 47:50, bo przeciwko swojej byłej drużynie dobrze grał Milan Milovanović. Po zmianie stron środkowy Trefl został jednak skutecznie zastopowany, podobnie jak Paweł Leończyk, a wszystko to było widać na tablicy wyników.

Ważne akcje kończył Bussey, a Bibbins tradycyjnie robił dużo zamieszania w defensywie przeciwników. Goście przegrywali już różnicą nawet 17 "oczek", ale "trójki" Łukasza Kolendy ostatecznie zmniejszyły nieco straty.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 100:90 (25:24, 25:23, 29:22, 21:21)

Polpharma: Justin Bibbins 26, Tre Bussey 19, Adam Kemp 17, Daniel Gołębiowski 12, Paweł Dzierżak 6, Adam Brenk 6, Filip Struski 6, Kacper Młynarski 6, Michael Hicks 2, Brett Prahl 0.

Trefl: Milan Milovanović 21, Paweł Leończyk 17, Łukasz Kolenda 17, Vernon Taylor 12, Piotr Śmigielski 10, Ian Baker 9, Damian Jeszke 3, Michał Kolenda 1, Grzegorz Kulka 0.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Asseco Arka Gdynia305525525752393
2Polski Cukier Toruń305424626782413
3Stelmet Enea BC Zielona Góra305424627072410
4Anwil Włocławek305222827282460
5Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski3050201025772344
6MKS Dąbrowa Górnicza3047171325012514
7King Szczecin3045151525652527
8Legia Warszawa3045151523692396
9Polpharma Starogard Gdański3043131727112744
10Pszczółka Start Lublin3043131725142525
11HydroTruck Radom3041111923482543
12GTK Gliwice3041111924682669
13PGE Spójnia Stargard303992123572551
14AZS Koszalin303882224212655
15Trefl Sopot303772324932598
16Miasto Szkła Krosno303662424382708


ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"

Czy Polpharma jest w stanie utrzymać taką dysopzycję do końća sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL