WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Tiffany Hayes

Euroliga: CCC Polkowice przegrało w Schio, popisy strzeleckie Quigley i Grudy

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykarki Famila Schio zrewanżowały się CCC Polkowice. Na włoskiej ziemi mistrzynie Polski przegrały 69:83. "Pomarańczowe" nie znalazły recepty na zatrzymanie Sandrine Grudy i Allie Quigley.

Famila Schio potwierdziła, że w ostatnim czasie spisuje się zdecydowanie lepiej w porównaniu z początkiem sezonu. Po odpowiednim wzmocnieniu składu włoski team wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów w Eurolidze.

"Pomarańczowe" przegrały, bo bardzo słabo funkcjonowała ich defensywa. Niestety nie udało się zatrzymać doświadczonych liderek - Sandrine Gruda zaliczyła 23 punkty (11/16 z gry), 5 zbiórek i 3 asysty, a Allie Quigley dołożyła 19 "oczek" (5/6 zza łuku), 5 asyst i 4 zbiórki.

Duże spustoszenie robiła też Francesca Dotto, która flirtując z triple-double ostatecznie zapisała w swoich statystykach 9 punktów, 9 asyst i 8 zbiórek.

Koszykarki ze Schio od początku doskonale czuły się w ofensywie - Famila prowadziła najpierw 10:0, potem 18:2. W samej pierwszej kwarcie gospodynie trafiły pięciokrotnie zza łuku, z czego trzy "trójki" były autorstwa Quigley.

CCC zdołało się pozbierać i zmniejszyć straty do sześciu punktów. Gospodynie odpowiedziały jednak natychmiastowo, a swoją przewagę ustabilizowały na dwucyfrowym poziomie. Polkowiczanki na różne sposoby próbowały odwrócić losy pojedynku, ale bez defensywy nie mogły zbyt wiele ugrać.

Mistrzynie Polski przegrały na tablicach i pozwoliły rywalkom rzucać przy 53-procentowej skuteczności. Po stronie polskiego zespołu najskuteczniejsze okazała się Lynetta Kizer (14 punktów) i Tiffany Hayes (13 punktów). W składzie zabrakło Johannah Leedham-Warner.

Dwa ostatnie pojedynki będą niesamowicie istotne dla koszykarek spod znaku CCC - zagrają na wyjeździe z Nadieżdą Orenburg i we własnej hali z ZVVZ USK Praga, czyli dwoma bezpośrednimi rywalami w walce o play-off.

Famila Schio - CCC Polkowice 83:69 (26:20, 20:15, 19:18, 18:16)

Famila: Sandrine Gruda 23, Allie Quigley 19, Jacki Gemelos 11, Eva Lisec 10, Francesca Dotto 9, Jantel Lavender 8, Martina Crippa 3, Valeria Battisodo 0, Martina Fassina 0.

CCC: Lynetta Kizer 14, Tiffany Hayes 13, Temi Fagbenle 12, Styliani Kaltsidou 12, Jasmine Thomas 9, Weronika Gajda 7, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Karolina Puss 0.

Euroliga kobiet 2018/2019, grupa A

#DrużynaMZPPkt.+-
1UMMC Jekaterynburg14131271155859
2ZVVZ USK Praga141042411191005
3Tango Bourges Basket1495231042940
4CCC Polkowice147721930913
5Nadieżda Orenburg147721899950
6Famila Schio145919912955
7ESB Lille Métropole14410188751048
8Mithra Castors Braine14113158401103

ZOBACZ WIDEO Wielkie wejście Krzysztofa Piątka do AC Milan. "Jego kariera jest nieprawdopodobna"

Czy CCC zapewni sobie grę w fazie play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL