WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Styliani Kaltsidou (z piłką)

Euroliga: CCC zdobyło Orenburg, mistrzynie nadal w grze o play-off

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Niezwykle istotna wygrana koszykarek CCC Polkowice. Mistrzynie Polski pokonały w Orenburgu Nadieżdę 59:55 i pozostają w walce o grę w fazie play-off Euroligi. Bardzo dobry występ w Rosji zaliczyła doświadczona Styliani Kaltsidou.

Są mecze, w których nie styl, a zwycięstwo liczy się zdecydowanie najbardziej. Taki pojedynek odbył się właśnie w Orenburgu, gdzie "Pomarańczowe" wyszarpały triumf i nadal pozostają w walce "o czwórkę".

To Nadieżda prowadziła przez większą część meczu - co prawda przewaga była minimalna, ale jednak to CCC musiało gonić wynik. Gospodynie w trzeciej kwarcie prowadziły nawet 39:32, ale polkowiczanki zabrały się do pracy.

Podopieczne Marosa Kovacika zdecydowanie poprawiły defensywę i zaliczyły serię 13:2. Na kluczową kwartę Nadieżda wychodziła prowadząc 49:47, ale w ostatniej kwarcie koszykarki z Orenburga zdobyły zaledwie 6 "oczek".

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik jest w życiowej formie? "Czuć od niego pewność siebie"

Na 38 sekund przed końcem CCC miało piłkę i trzypunktową przewagę. Jasmine Thomas zapędziła się jednak pod kosz, a swoim podaniem... uruchomiła kontrę Nadieżdy. Zupełnie niepilnowana Erica Wheeler na szczęście chybiła jednak rzut na remis, a wygraną "Pomarańczowych" z linii rzutów wolnych przypieczętowała Styliani Kaltsidou.

Trener Kovacik dużo razy przekonywał, że doświadczona Greczynka to jedna z kluczowych postaci w rotacji CCC. W Orenburgu nieraz leżała na parkiecie bijąc się o piłkę, a pojedynek zakończyła z dorobkiem 20 punktów i 6 zbiórek.

"Pomarańczowe" w tabeli zrównały się ilością punktów z Nadieżdą (bezpośredni bilans 2:0 dla CCC). W ostatniej kolejce zmierzą się we własnej hali z ZVVZ USK Praga - team ze stolicy Czech na chwilę obecną również nie może być pewny gry w fazie play-off.

Nadieżda Orenburg - CCC Polkowice 55:59 (18:12, 15:15, 16:20, 6:12)

Nadieżda: Erica Wheeler 16, Brionna Jones 11 (11 zb), Kseniia Tikhonenko 8, Sandra Ygueravide 7, Laura Nicholls 6, Viktoriia Medvedeva 3, Zhosselina Maiga 2, Anastasia Shilova 2, Olga Novikova 0, Tatiana Burik 0.

CCC: Styliani Kaltsidou 20, Temi Fagbenle 11, Jasmine Thomas 11, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Johannah Leedham-Warner 5, Tiffany Hayes 4, Weronika Gajda 2, Karolina Puss 0.

Euroliga kobiet 2018/2019, grupa A

#DrużynaMZPPkt.+-
1UMMC Jekaterynburg14131271155859
2ZVVZ USK Praga141042411191005
3Tango Bourges Basket1495231042940
4CCC Polkowice147721930913
5Nadieżda Orenburg147721899950
6Famila Schio145919912955
7ESB Lille Métropole14410188751048
8Mithra Castors Braine14113158401103

Czy CCC Polkowice zapewni sobie udział w fazie play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL