Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy GTK GliwiceMateriały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: zawodnicy GTK Gliwice

Energa Basket Liga. Sensacja w Gdyni! Asseco Arka przegrała z GTK Gliwice!

Jacek Konsek
Jacek Konsek
GTK Gliwice niespodziewanie pokonało na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 87:78. Dla drużyny ze Śląska była to pierwsza wygrana w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi.

Faworyt tego meczu był tylko jeden. Asseco Arka, mimo braku kontuzjowanego Phila Greena, podejmowała dużo niżej notowany GTK Gliwice, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Po 40 minutach walki, zupełnie zasłużenie, dwa punkty wywalczyli koszykarze z Górnego Śląska, którzy triumfowali 87:78, sprawiają ogromną niespodziankę.

GTK było tego dnia zespołem lepszym, ale początek należał do gdynian. To oni rozpoczęli od mocnego uderzenia, szczególnie Devonte Upson, po którego trafieniach w końcówce pierwszej kwarty było nawet 23:13 dla miejscowych. Im dalej w las, tym gra podopiecznych trenera Frasunkiewicza wyglądała coraz gorzej. Dość powiedzieć, że nasz jedynak w Pucharze Europy popełnił aż 21 strat, fatalny mecz zagrał Ben Emelogu (0 punktów w 21 minut), z kolei Upson złapał pięć fauli w zaledwie 11 minut.

Gliwiczanie zwietrzyli swoją szansę i nie pozwolili doścignąć się dużo bardziej doświadczonym rywalom. Co ciekawe, pierwsze skrzypce w zespole trenera Turkiewicza grał Dawid Słupiński, który w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu nie oddał nawet rzutu z gry! Tym razem podkoszowy miał kapitalne 7/8 z gry i w nieco ponad 18 minut zdobył 18 punktów. Lepszy od niego był tylko Payton Henson, autor 19 "oczek", w tym dwóch ważnych trójek w drugiej odsłonie.

Wśród pokonanych brylował Krzysztof Szubarga, który zdobył 23 punkty, miał sześć asyst, cztery zbiórki, ale też aż siedem strat. Gospodarze mieli tego dnia spore problemy z przewinieniami, bo spotkania nie dokończył nie tylko Upson, ale też Wołoszyn i Bostic.

Ciężko stwierdzić, czy wygrana GTK to tylko jednorazowy wyskok drużyny z Gliwic, przy jednoczesnym gorszym dniu Asseco Arki. Cieszy natomiast fakt, że tacy zawodnicy jak Słupiński czy Mateusz Szlachetka (osiem punktów i trzy asysty) pokazali się z bardzo dobrej strony na tle mocnego przeciwnika.

Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 78:87 (23:14, 11:22, 20:20, 24:31)

Asseco: Krzysztof Szubarga 23, Devonte Upson 14, Josh Bostic 11, Dariusz Wyka 7, Luke Hammonds 7, Bartłomiej Wołoszyn 6, Adam Hrycaniuk 6, Wojciech Czerlonko 2, Marcin Malczyk 2, Ben Emelogu 0, Grzegorz Kamiński 0, Mateusz Kaszowski 0.

GTK: Payton Henson 19, Dawid Słupiński 18, Brandon Tabb 14, Milivoje Mijović 11, Duke Mondy 9, Mateusz Szlachetka 8, Joe Furstinger 6, Łukasz Diduszko 2, Kacper Radwański 0, Szymon Wąsik 0, Karol Radoń 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra224119320971806
2Start Lublin223917518671716
3Anwil Włocławek223917520781837
4Asseco Arka Gdynia223614817651655
5Polski Cukier Toruń203515517551583
6Trefl Sopot2234121017861792
7WKS Śląsk Wrocław2233111119101861
8King Szczecin2233111118341848
9PGE Spójnia Stargard2232101217241772
10BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski2232101217721746
11Enea Astoria Bydgoszcz2131101118391847
12HydroTruck Radom223191317111790
13GTK Gliwice222971518571973
14Legia Warszawa222751717731976
15MKS Dąbrowa Górnicza232741918082135
16Polpharma Starogard Gdański222641817762015


ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Ogromny potencjał, którego nie potrafimy pokazać? "Boję się spotkania z Macedonią Północną"

Czy Asseco Arka będzie najlepszą drużyną sezonu zasadniczego EBL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL