Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Cleveland Melvin i Dorian SzyttenholmPAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu od lewej: Cleveland Melvin i Dorian Szyttenholm

EBL. A.J. Walton bohaterem, Enea Astoria zakończyła serię porażek wygyrwając w Szczecinie

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Wielkie emocje i wygrana Enea Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Artura Gronka wygrali w Szczecinie z Kingiem 87:85 i zakończyli serię porażek. Bohaterem beniaminka był A.J. Walton, który w całym meczu trafił... aż trzy rzuty z dystansu.

Bydgoszczanie mecz odmienili w trzeciej kwarcie, w której zdobyli aż 35 punktów. Pomimo tego podopieczni Artura Gronka musieli drżeć do końca o sukces.

King w końcówce zdołał doprowadzić do remisu, ale potem kluczową "trójkę" trafił A.J. Walton. Jako, że szczecinianie zupełnie pogubili się w ostatnich sekundach, bydgoszczanie wrócą do domów z wygraną.

Walton ostatecznie uzbierał 24 punkty wykorzystując 3 z 5 rzutów zza łuku. Amerykański rozgrywający "odpalił" dopiero po przerwie. W drugiej kwarcie doszło natomiast pomiędzy nim a trenerem Gronkiem do głośnej wymiany zdań.

Zobacz także. EBL. Michael Fraser, czyli człowiek maszyna. "W formie musisz być zawsze, bez względu na wszystko"

King słabo wszedł w mecz, bo pod koszem nie do przejścia był Adam Kemp. Ten doznał jednak szybko doznał kontuzji stawu skokowego i do gry już nie wrócił. Gospodarze fakt ten zaczęli jednak wykorzystywać dopiero w drugiej kwarcie.

W ataku moc poczuł Ben McCauley, a King zaliczył serię 16:2. Szczecinianie odskoczyli nawet na 11 punktów, ale połówkę akcją 2+ zakończył Kris Clyburn. I to był wstęp do tego, co wydarzyło się po zmianie stron.

Pierwszych pięć minut drugiej połowy odmieniło pojedynek, bowiem "Asta" nie tylko odrobiła osiem punktów straty, ale i objęła prowadzenie 54:45. Od tego momentu King zaczął pogoń, ale najpierw nie był w stanie znaleźć sposobu na Clyburna, a potem na niski skład gości.

Pięć minut przed końcem było 69:57 dla Astorii. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Cleveland Melvin, a odważnie pod kosz penetrował Jakov Mustapić. Minutę przed końcem był remis, ale zupełnie odpuszczany na obwodzie Walton przymierzył zza łuku.

King w końcówce miał jeszcze swoją szansę. Walton spudłował drugi rzut wolny, a piłkę zebrał Melvin. Gospodarze popełnili jednak stratę i zdezorientowani nie byli nawet w stanie przerwać akcji rywali faulem.

20 "oczek" zaliczył Melvin, double-double dołożył McCauley, który po ostatnim gwizdku miał dużo pretensji do pracy sędziów. Chodziło m.in. o przewinienie w ostatniej akcji na Waltonie. Do wygranej Kingowi zabrakło na pewno skuteczności na dystansie (3/17 w tym elemencie) oraz jakości Dustina Ware'a.

Zobacz także. Transfery w EBL. Milan Milovanović zagra w Legii Warszawa

King Szczecin - Enea Astoria Bydgoszcz 85:87 (12:17, 27:14, 22:35, 24:21)

King: Cleveland Melvin 20, Ben McCauley 19 (12 zb), Jakov Mustapić 16, Paweł Kikowski 15, Dustin Ware 8, Adam Łapeta 5, Thomas Davis 2, Dominik Wilczek 0, Mateusz Bartosz 0.

Enea Astoria: A.J. Walton 24, Kris Clyburn 21, Michał Aleksandrowicz 10, Łukasz Frąckiewicz 9, Mateusz Zębski 8, Michał Nowakowski 7, Marcin Nowakowski 3, Michał Krasuski 3, Adam Kemp 2, Dorian Szyttenholm 0, Paweł Kopycki 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Polski Cukier Toruń12231111088918
2Stelmet Enea BC Zielona Góra12221021140962
3Anwil Włocławek12208411511038
4Start Lublin112092930872
5Trefl Sopot122084986981
6HydroTruck Radom1219759621004
7Asseco Arka Gdynia111874867811
8King Szczecin12186610441013
9Enea Astoria Bydgoszcz12175710401063
10WKS Śląsk Wrocław12164810351055
11PGE Spójnia Stargard121648922974
12GTK Gliwice12164810251084
13BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski111547859892
14MKS Dąbrowa Górnicza1115479121063
15Legia Warszawa12142109411039
16Polpharma Starogard Gdański12131119651098

ZOBACZ WIDEO MŚ w koszykówce. Polacy zagrali świetny turniej! Czas na igrzyska olimpijskie? "To będzie piekielnie trudne zadanie"

Czy Enea Astoria Bydgoszcz ma potencjał na walkę o play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

  • darek pe Zgłoś
    Ufff, bardzo ważna wygrana Asty, brawo!
    • fazzzi Zgłoś
      Brawo Astoria... mecz o wielu obliczach. Trochę udało misie widzieć... na tyle trochę, że Gronia takiego jeszcze nie widziałem;) Walton jest irytujący i tym razem w pełni rozumiem AG.
      Czytaj całość
      Nie wiem co tam za uprzejmości sobie panowie wymienili niemniej poskutkowało. Waltona za wczoraj bronią punkty ale w głowie to ma wrzątek;] Jak nie patrzeć... niespodzianka. Przykra dla Wilków bo miał to być sezon w którym w końcu zatrybi. Oczy wiście nie znaczy, że nie zatrybi... póki co coroczny schemat. Zaszczytowano i... się "tradycyjnie" rozkleja. Dziwne o tyle, że Wilki na papierze całkiem fajnie wyglądają... no ale trzeba to jeszcze udowodnić na parkiecie... a tam logotyp się odkleja... jakieś takieś symboliczne;]
      • POLONISTA Z KRWI I KOŚCI Zgłoś
        Brawo Asta! :) Teraz czas wygrać u siebie w końcu! ;)
        Wszystkie komentarze (11)

        Komentarze (11)

          Wszystkie komentarze (11)
          PRZEJDŹ NA WP.PL