Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris WrightWP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Chris Wright

EBL. O włos od sensacji na Kociewiu. Polski Cukier jednak lepszy od Polpharmy

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Pomimo, że grała pierwsza z ostatnią drużyną Energa Basket Ligi, emocje było aż do ostatniej sekundy. Polski Cukier Toruń pokonał ostatecznie Polpharmę Starogard Gdański 89:86. Gospodarze mieli jeszcze rzut na dogrywkę.

Wielkie emocje na Kociewiu. Skazywani na pożarcie "Farmaceuci" do samego końca byli w grze o pierwszy triumf w sezonie. Rzutu na dogrywkę równo z syreną nie trafił Kamau Stokes.

To nie był spacerek dla Twardych Pierników, czyli murowanych faworytów w tym pojedynku. Podopieczni Sebastiana Machowskiego w odpowiednim momencie zrobili jednak to, co trzeba.

Kluczową postacią okazał się Chris Wright, który w końcówce niemal sam załatwił sprawę. Amerykański rozgrywający zaczął źle, ale w decydujących momentach nie zawiódł - mecz zakończył z dorobkiem 22 punktów i 4 asyst.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Reca o hejcie pod swoim adresem. "Na początku mnie to bolało"

Zobacz także. EBL. Biednemu wiatr w oczy. Polpharma straciła Macieja Bojanowskiego

Początek należał do Aaron Cel, który w samej pierwszej kwarcie uzbierał 9 "oczek". Polpharma nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry. W ataku brylował Jonathan Williams i wynik cały czas "kręcił się" wokół remisu.

Torunianie w żaden sposób nie potrafili uciec. W drugiej kwarcie wydawało się, że Twarde Pierniki łapią rytm odskakując na 8 punktów, ale za chwilę po skutecznej akcji Williamsa Polpharma prowadziła już 40:39.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie, a to pasowało "Farmaceutom". Williams był nie do zatrzymania, ostatecznie zaliczył 25 punktów i wykorzystał wszystkie pięć prób zza łuku. Gospodarze popełniali jednak dużo błędów (19 strat), co na finiszu miało znaczenie.

Polski Cukier pięć minut przed końcem prowadził 78:69, ale gospodarze odpowiedzieli serią 9:0. Akcje 2+ najpierw Kyle'a Weavera, potem Wrighta wydawało się rozstrzygnęły mecz, jednak szalona "trójka" Michała Kołodzieja trzy sekundy przed końcem zmniejszyła straty gospodarzy do punktu.

I szkoda, że rzutu na dogrywkę trener Marek Łukomski nie powierzył w ręce Williamsa, a Stokesa. Rzut tego drugiego zatańczył na obręczy, ale do kosza nie wpadł i Polpharma pozostaje bez wygranej w sezonie.

Zobacz także. EBL. A.J. Walton bohaterem, Enea Astoria zakończyła serię porażek wygyrwając w Szczecinie

Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 86:89 (22:21, 21:22, 19:19, 24:27)

Polpharma: Jonathan Williams 25, Daniel Gołębiowski 11, Brett Prahl 10, Paweł Dzierżak 9, Martynas Paliukenas 8, Michał Kołodziej 8, Isaiah Wilkins 8, Kamau Stokes 7, Jakub Motylewski 0.

Polski Cukier: Chris Wright 22, Alade Aminu 17, Kyle Weaver 12, Keith Hornsby 11, Aaron Cel 11, Bartosz Diduszko 6, Aleksander Perka 5, Mikołaj Ratajczak 5.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra173215216151377
2Anwil Włocławek173013416481442
3Start Lublin172912514591359
4Polski Cukier Toruń162812414091272
5Asseco Arka Gdynia172811613781289
6Trefl Sopot182810814681490
7King Szczecin17269814331403
8WKS Śląsk Wrocław17258914941464
9PGE Spójnia Stargard17258913401346
10HydroTruck Radom17258913701417
11BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski172361113841415
12GTK Gliwice172361114401519
13Enea Astoria Bydgoszcz162261013941439
14Polpharma Starogard Gdański182241414481626
15Legia Warszawa172141313421510
16MKS Dąbrowa Górnicza172141313511605

Czy Chris Wright to obecnie najlepszy gracz Polskiego Cukru Toruń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL