Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roderick CamphorWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Roderick Camphor

EBL. Gwizdy i kolejna sensacja w Hali Mistrzów! HydroTruck Radom ograł Anwil Włocławek!

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kolejny zawód dla kibiców Anwilu Włocławek. Mistrzowie Polski zostali "zbici" w czwartej kwarcie i przegrali z HydroTruckiem Radom 78:82. Bohaterem gości był Rod Camphor.

Kolejna kompromitacja mistrzów Polski. Fani w Hali Mistrzów przeżyli deja vu z meczu przeciwko Treflowi Sopot. Anwil prowadził w czwartej kwarcie wyraźnie, a z parkietu schodził jako pokonany.

HydroTuck zagrał do końca z zębem, trafiał ważne rzuty i miał Roda Camphora, który w decydujących minutach odmienił losy spotkania.

Amerykański rzucający miał 26 punktów przy skuteczności 10/16 z gry. Radomianie trafili aż 16 "trójek", co też nie pozostawało bez znaczenia.

Zobacz także. EBL. Milan Milovanović z Anwilu do Legii, czyli na tym transferze wszyscy zyskają

ZOBACZ WIDEO MŚ w koszykówce. Polacy zagrali świetny turniej! Czas na igrzyska olimpijskie? "To będzie piekielnie trudne zadanie"

"Rottweilery" wystąpiły bez narzekających na mniejsze lub większe problemy Michała Sokołowskiego i Tony Wrotena, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia Anwilu, który jeszcze w sześć minut przed końcem meczu prowadził 70:57.

Finalne minuty były jednak katastrofalne w wykonaniu mistrzów Polski. HydroTruck zaliczył serię dziesięciu punktów z rzędu i wrócił do gry. Nie do zatrzymania był Camphor, "trójki" z narożników trafiał Marcin Piechowicz i goście pół minuty przed końcem wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Kluczową akcję przeprowadził jednak będący "w gazie" Camphor. Przy stanie 76:75 dla Anwilu spenetrował pod kosz i trafił z faulem. Anwil miał akcję na dogrywkę, ale fatalną stratę popełnił Ricky Ledo. Triumf radomianom zapewnił Obie Trotter, który w ostatnich sekundach wykorzystał cztery rzuty wolne.

Trotter zresztą miał duży udział w sukcesie - łącznie uzbierał 14 "oczek", 9 asyst i 6 przechwytów. Radomianie grali mało skomplikowaną koszykówkę w ataku nastawioną na rzut z dystansu - stąd aż 40 prób rzutów zza łuku. Goście włożyli jednak wielkie serce w defensywę.

"Nowy Anwil" nie działa tak, jak sobie wyobrażano. Ledo gra po swojemu oddając niepotrzebne rzuty, Chase Simon mocno obniżył loty względem początku sezonu. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Igor Wadowski, który wykorzystał swoje minuty pod nieobecność Wrotena. I to chyba jedyny pozytyw włocławian w tym pojedynku.

Zobacz także. EBL. A.J. Walton bohaterem, Enea Astoria zakończyła serię porażek wygyrwając w Szczecinie

Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 78:82 (16:19, 25:16, 21:14, 16:33)

Anwil: Chris Dowe 16, Rolands Freimanis 15, Ricky Ledo 12, Igor Wadowski 11, Chase Simon 9, Shawn Jones 8, Krzysztof Sulima 3, Jakub Karolak 2, Szymon Szewczyk 2.

HydroTruck: Rod Camphor 26, Obie Trotter 14, Carl Lindbom 14, Artur Mielczarek 13, Marcin Piechowicz 9, Adrian Bogucki 6, Filip Zegzuła 0, Daniel Wall 0, Efe Uwadiae-Odigie 0.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra173215216151377
2Anwil Włocławek183214417581526
3Start Lublin172912514591359
4Polski Cukier Toruń162812414091272
5Asseco Arka Gdynia172811613781289
6Trefl Sopot182810814681490
7King Szczecin17269814331403
8PGE Spójnia Stargard182681014241456
9WKS Śląsk Wrocław17258914941464
10HydroTruck Radom17258913701417
11Enea Astoria Bydgoszcz172471014901526
12BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski172361113841415
13GTK Gliwice172361114401519
14Legia Warszawa182241414291606
15Polpharma Starogard Gdański182241414481626
16MKS Dąbrowa Górnicza172141313511605

Czy Anwil Włocławek potrzebuje kolejnych zmian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (43):

  • Tańczący z łopatą Zgłoś
    Było prężenie muskuł, jest skomlenie. A wystarczyło siedzieć cicho i nie trollować jak inni grali w Europie. Karma karma.
    • HalaLudowa Zgłoś
      Mathieu z Łączką połknie ich w trzeciej kwarcie. Oczywiście, przez sędziów i kontuzje
      • Dany_mma Zgłoś
        Ledo to jest jakieś nieporozumienie... naprawdę mieliście super ekipe ogrywajac nas w finale byłem mega w*u**iony że bez środkowych nas lejecie. Almeida, Jarosław, Broussard,
        Czytaj całość
        Łączyński i ten rusek działali mi nerwy absolutnie:/// i pozbyliście się ich kosztem nibygwiazd , za to powinien beknąć Milicic , i nie sugerujcie się że w tamtym sezonie też nie szło a mistrz był. W tym roku liga jest o wiele mocniejsza.
        Wszystkie komentarze (43)

        Komentarze (43)

          Wszystkie komentarze (43)
          PRZEJDŹ NA WP.PL