Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjeciu: Chloe WellsPAP / Adam Warżawa / Na zdjeciu: Chloe Wells

EBLK. Genialny finisz PSI Enei przeciwko Artego. W klasyku Arka ograła Wisłę

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
PSI Enea Gorzów Wielkopolski pokonała Artego Bydgoszcz w hicie 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Bez porażki w lidze pozostaje z kolei Arka Gdynia, która w ligowym klasyku nie miała problemów z Wisłą Kraków.

Doskonały finisz podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Dzięki pewnie wygranej czwartej kwarcie jego PSI Enea ograła Artego 94:77.

Przyjezdne długo były w grze o wygraną, ale na finiszu gospodynie nie pozostawiły im żadnych, najmniejszych nawet złudzeń.

Maciejewski miał więcej "armat". Kahleah Copper otarła się o triple-double (zabrakło jej dwóch asyst), Laura Juskaite trafiła pięć "trójek", a Cheridene Green w 18 minut zaliczyła 21 punktów wykorzystując 9 z 10 rzutów z gry.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Zobacz także. EBL. Domowej niemocy Enea Astorii ciąg dalszy. Asseco Arka górą, Szubarga i Bostic zrobili swoje

Siedem meczów i siedem zwycięstw - tak sezon rozpoczęły koszykarki Arki Gdynia. Tym razem w Trójmieście poległa Wisła Kraków, która musiała pogodzić się z 33-punktową porażką.

Dla odmiany z pierwszego triumfu w sezonie cieszyła się toruńska Energa. Debiutujące LaToya Williams i Naomi Davenport odmieniły "Katarzynki", które we własnej hali ograły łódzki Widzew 79:77. Oba nowe nabytki zakończyły mecz z double-double w swoich statystykach.

Tym samym jedynym zespołem bez zwycięstwa w EBLK pozostaje beniaminek z Gdańska. Koszykarki AZS-u musiały uznać wyższość wrocławskiej Ślęzy, która triumfowała 77:55. W roli pokonanych opuszczały parkiet również zawodniczki DGT Politechniki Gdańskiej, które wysoki przegrały w Lublinie z Pszczółką.

Osłabione brakiem Marii Conde koszykarki CCC Polkowice nie miały problemów z Eneą AZS Poznań. 20 punktów zaliczyła Weronika Gajda, a 15 asyst rozdała Miljana Bojović. Mistrzynie Polski wygrały 67:44.

Zobacz także. EBL. Sam Michalak to za mało. Sensacja w stolicy - Polpharma z pierwszą wygraną w sezonie

Wyniki 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT Politechnika Gdańska 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)
(Popović 18, Peterson 17, Adamowicz 17, Day 10 (10 zb), Degbon 10 - Hudson 14, Bujniak 13, Nayo 12, Koc 11)

Arka Gdynia - Wisła Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15)
(Allen 19, Greinacher 14 (11 zb), Rembiszewska 13 - Vaughn 13, Lass 13, Wells 10, Jakubiuk 10)

AZS Uniwersytet Gdański - 1KS Ślęza Wrocław 55:77 (16:18, 14:23, 14:23, 11:13)
(P. Kuras 20, Samburska 13 - Burdick 20, Jovanović 12, Pocek 12, Glomazic 11)

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
(Juskaite 23, Green 21, Maiga 17, Copper 15 (13 zb), Prezelj 14 - O'Neill 23, Międzik 19, Miskiniene 14 (10 zb)

Energa Toruń - CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
(Davenport 22 (10 zb), Williams 17 (10 zb), Dedić 13, Tłumak 10 - Vcković 18 (10 zb), Bilotserkivska 18, Gala 12, Jasnowska 11, Gertchen 10)

CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)
(Gajda 20, Filip 11, Robinson 10, Spanou 10 - Calloway 10)

Energa Basket Liga Kobiet 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Arka Gdynia1326130989739
2Artego Bydgoszcz14251131077885
3PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski13231031109917
4CCC Polkowice1423951061879
51KS Ślęza Wrocław142395957813
6Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin132185932866
7Wisła Kraków142177915917
8DGT Politechnika Gdańska1420689181064
9CosinusMED Widzew Łódź14173119481070
10Enea AZS Poznań14173118641067
11Energa Toruń13163108011038
12AZS Uniwersytet Gdański14140147931109

Czy wzmocniona Energa Toruń zagra w fazie play-off EBLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL