Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kahleah Copper WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Kahleah Copper

EBLK. Kahleah Copper ponownie poza zasięgiem rywalek, PSI Enea Gorzów Wielkopolski wygrała w Łodzi

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kahleah Copper z innej planety. Amerykańska rzucająca była nieuchwytna dla defensywy CosinusMED Widzewa Łódź. To głównie dzięki niej drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała 93:77.

"Łowca punktów" idzie pewnym krokiem po koronę króla strzelców. W Łodzi Kahleah Copper wykorzystała 11 z 17 rzutów z gry, dołożyła do tego stuprocentową skuteczność na linii rzutów wolnych i uzbierała 30 "oczek".

Łodzianki długo dotrzymywały kroku, ale nie wytrzymały szalonego tempa zdobywania punktów i w trzeciej kwarcie po prostu pękły.

Copper w ofensywie wydatnie pomagała Cheridene Green, która otarła się o double-double, kompletując 22 punkty i 9 zbiórek.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Zobacz także. EBLK. Niespodzianka w Gdańsku. Artego i CCC zgodnie z planem

Podopieczne Wojciecha Szawarskiego długo walczyły ambitnie. Dobre wejście w drużynę zaliczyła Taylor Emery, która w debiucie zaliczyła 21 punktów, co dało jej miano najskuteczniejszej koszykarki Widzewa.

Solidny występ dołożyła Ewelina Gala i jeszcze w połowie trzeciej kwarty na tablicy wyników był remis 52:52. Potem "trójkę" trafił Copper, kolejną dołożyła Laura Juskaite. Gorzowianki w tej części trafiły wszystkie swoje trzy rzuty zza łuku, jakie zaliczyły w całym pojedynku.

Łodzianki nie były już w stanie zareagować na "ucieczkę" ekipy Dariusza Maciejewskiego, które rekordowo miały nawet 20 punktów przewagi. Copper ze średnią 25,2 punktu na mecz jest aktualnie najskuteczniejszą koszykarką EBLK - drugą w tej klasyfikacji Laurę Miskiniene wyprzeda prawie o 7 "oczek"!

Zobacz także. EBLK. Pszczółka odleciała na finiszu, zagraniczne trio załatwiło Ślęzę

CosinusMED Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Widzew: Taylor Emery 21, Ewelina Gala 17, Katarina Vucković 15, Klaudia Gertchen 8, Julia Drop 6, Arina Bilotserkivska 4, Anna Kudelska 3, Monika Jasnowska 2, Jagoda Bandoch 1, Wiktoria Stępień 0.

PSI Enea: Kahleah Copper 30 (10 zb), Cheridene Green 22, Chloe Jackson 14, Annamaria Prezelj 10, Zhosselina Maiga 10, Laura Juskaite 5, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0, Wiktoria Keller 0, Paula Duchnowska 0.

Energa Basket Liga Kobiet 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Arka Gdynia214221016651259
2Artego Bydgoszcz213817416591396
3PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski213716517441445
4Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin213514715621467
5CCC Polkowice213413816191369
61KS Ślęza Wrocław213312914671344
7Wisła Kraków2131101113651372
8DGT Politechnika Gdańska212871413611646
9CosinusMED Widzew Łódź212761514691593
10Enea AZS Poznań212541712721645
11AZS Uniwersytet Gdański212431813471646
12Energa Toruń212431813211669

Czy Kahleah Copper to obecnie najlepsza koszykarka całej EBLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL