Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kahleah CopperWP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Kahleah Copper

EBLK. Kahleah Copper ponownie poza zasięgiem rywalek, PSI Enea Gorzów Wielkopolski wygrała w Łodzi

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kahleah Copper z innej planety. Amerykańska rzucająca była nieuchwytna dla defensywy CosinusMED Widzewa Łódź. To głównie dzięki niej drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała 93:77.

"Łowca punktów" idzie pewnym krokiem po koronę króla strzelców. W Łodzi Kahleah Copper wykorzystała 11 z 17 rzutów z gry, dołożyła do tego stuprocentową skuteczność na linii rzutów wolnych i uzbierała 30 "oczek".

Łodzianki długo dotrzymywały kroku, ale nie wytrzymały szalonego tempa zdobywania punktów i w trzeciej kwarcie po prostu pękły.

Copper w ofensywie wydatnie pomagała Cheridene Green, która otarła się o double-double, kompletując 22 punkty i 9 zbiórek.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Zobacz także. EBLK. Niespodzianka w Gdańsku. Artego i CCC zgodnie z planem

Podopieczne Wojciecha Szawarskiego długo walczyły ambitnie. Dobre wejście w drużynę zaliczyła Taylor Emery, która w debiucie zaliczyła 21 punktów, co dało jej miano najskuteczniejszej koszykarki Widzewa.

Solidny występ dołożyła Ewelina Gala i jeszcze w połowie trzeciej kwarty na tablicy wyników był remis 52:52. Potem "trójkę" trafił Copper, kolejną dołożyła Laura Juskaite. Gorzowianki w tej części trafiły wszystkie swoje trzy rzuty zza łuku, jakie zaliczyły w całym pojedynku.

Łodzianki nie były już w stanie zareagować na "ucieczkę" ekipy Dariusza Maciejewskiego, które rekordowo miały nawet 20 punktów przewagi. Copper ze średnią 25,2 punktu na mecz jest aktualnie najskuteczniejszą koszykarką EBLK - drugą w tej klasyfikacji Laurę Miskiniene wyprzeda prawie o 7 "oczek"!

Zobacz także. EBLK. Pszczółka odleciała na finiszu, zagraniczne trio załatwiło Ślęzę

CosinusMED Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Widzew: Taylor Emery 21, Ewelina Gala 17, Katarina Vucković 15, Klaudia Gertchen 8, Julia Drop 6, Arina Bilotserkivska 4, Anna Kudelska 3, Monika Jasnowska 2, Jagoda Bandoch 1, Wiktoria Stępień 0.

PSI Enea: Kahleah Copper 30 (10 zb), Cheridene Green 22, Chloe Jackson 14, Annamaria Prezelj 10, Zhosselina Maiga 10, Laura Juskaite 5, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0, Wiktoria Keller 0, Paula Duchnowska 0.

Energa Basket Liga Kobiet 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Arka Gdynia1326130989739
2Artego Bydgoszcz14251131077885
3PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski13231031109917
4CCC Polkowice1423951061879
51KS Ślęza Wrocław142395957813
6Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin132185932866
7Wisła Kraków142177915917
8DGT Politechnika Gdańska1420689181064
9CosinusMED Widzew Łódź14173119481070
10Enea AZS Poznań14173118641067
11Energa Toruń13163108011038
12AZS Uniwersytet Gdański14140147931109

Czy Kahleah Copper to obecnie najlepsza koszykarka całej EBLK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL