Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Drew Brandon WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Drew Brandon

EBL. Szykują się zmiany w Legii Warszawa. Dwóch obcokrajowców pożegna się z klubem

Jakub Artych
Jakub Artych
Michael Finke oraz Drew Brandon mają w tym tygodniu pożegnać się z Legią Warszawa. Upiekło się natomiast Romaricowi Belemene, który także gra bardzo słabo.

- To jest biznes, jestem profesjonalnym trenerem i jeśli działacze pozwolą mi poprowadzić kolejny trening, to go poprowadzę. Jeśli nie, powiemy sobie dziękuję bardzo i do widzenia. Jeśli jednak zostanę na stanowisku, na pewno będą zmiany wśród zawodników - mówił stanowczo Tane Spasev.

Legia Warszawa przechodzi w tym sezonie bardzo duży kryzys. Wygrała tylko 2 z 11 spotkań i jest prawie na dnie tabeli. Zmiany są konieczne. Już kilka dni temu informowaliśmy, że Tane Spasev otrzymał wsparcie od zarządu (więcej TUTAJ), a to oznacza, że z klubem pożegna się kilku graczy.

Według nieoficjalnych informacji, Legia zdecydowała o rozstaniu z dwoma zawodnikami: Drew Brandoonem oraz Michaelem Finke.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. "Kurczę, co ona zrobiła?". Piotr Małachowski dostał niesamowite wsparcie


Dla pierwszego Amerykanina jest to trzeci sezon w Polsce i pod względem statystycznym - zdecydowanie najgorszy. Po kontuzji Sebastiana Kowalczyka odpowiedzialny był głównie za kreowanie gry zespołu. Z bardzo słabym skutkiem.

Dużo więcej spodziewano się także po Finke, dla którego jest to dopiero pierwszy sezon w Europie. Ostatnie cztery lata występował w NCAA i mógł pochwalić się całkiem niezwykłymi statystyki. Ma cechy nowoczesnego środkowego: potrafi grać jeden na jeden, ale także ma dobrze ułożony rzut z dystansu. W stolicy nie potrafił jednak w pełni pokazać swoich umiejętności.

W zespole pozostanie natomiast Romaric Belemene, z którym w stolicy wiązano duże nadzieje. Ma za sobą występy w mocnej lidze hiszpańskiej, a jego transfer pochwalił sam Ivan Almeida. Pod względem statystycznym jest dopiero piątym strzelcem w zespole.

Przypomnijmy, że w trakcie sezonu do Legii Warszawa dołączyli Michał Michalak oraz Milan Milovanović. Obaj są dużym wzmocnieniem zespołu.

Zobacz także: Nowe informacje ws. Stephena Curry'ego

Zobacz także: Euroliga. Mateusz Ponitka miał wstrząs mózgu

Czy Legia Warszawa potrzebuje większych zmian w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL