Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roderick CamphorWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Roderick Camphor

EBL. Niezawodny Camphor i zaskakujący HydroTruck. Polpharma wypuściła triumf z rąk

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Rod Camphor okazuje się "złotym strzałem". HydroTruck Radom to jedna z największych pozytywnych niespodzianek w Energa Basket Lidze - w piątek podopieczni Roberta Witki pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 86:78.

"Farmaceuci" mieli mecz na widelcu. Przy stanie 76:76 rywal stracił Obie Trottera (drugie przewinienie techniczne), a gospodarze mieli rzut wolny i piłkę.

To jednak nie osłabiło HydroTrucku, a wręcz przeciwnie. Radomianie spokojnie punktowali do końca, a podopiecznych Marka Łukomskiego dopadła indolencja rzutowa.

Wśród radomian kolejny raz najskuteczniejszy okazał się Rod Camphor, który uzbierał 23 punkty (7/9 z gry w tym 4/5 zza łuku) i 6 asyst. Coraz ważniejszy w rotacji jest z kolei Adrian Bogucki, który zdecydowanie zyskał na tym, że z drużyny odszedł Efe Uwadiae-Odigie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: legendarny piłkarz zasłabł z... radości. Wstrząsające chwile

Zobacz także. EBL. Fajerwerki we Włocławku. Anwil ograł Kinga Szczecin w mistrzowskim stylu

"Kociewskie Diabły" zaczęły naprawdę z dużym animuszem, a w pierwszej kwarcie miały nawet dziewięć punktów przewagi. W połowie drugiej było już 30:16 - ekipa Łukomskiego dobrze broniła, ale tylko do 18 minuty. Połówkę HydroTruck zakończył serią 11:0 i z przewagi nie zostało chociażby "oczko".

Polpharma na początku drugiej połowie ponownie odskoczyła, ale tym razem radomianie zareagowali szybciej. Po stronie gości punktować zaczął też Trotter i to w głównej mierze dzięki niemu goście na decydującą część wychodzili przegrywając różnicą tylko dwóch punktów.

Dwie "trójki" Marcina Piechowicza dały pozytywny impuls gościom, ale prowadzenie przechodziło z rąk do rąk aż do wspomnianej już 38 minuty - wtedy marzenia "Farmaceutów" o drugiej wygranej w sezonie legły w gruzach.

Gospodarzom nie pomógł naprawdę solidny występ Isaiaha Wilkinsa (22 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty) czy przebudzenie Daniela Gołębiowskiego. Ich dobre występy niestety dla trenera Łukomskiego zbiegły się z przeciętnym występem Jonathana Williamsa, który co prawda zdobył 11 "oczek", ale miał tylko 3/10 z gry.

HydroTruck wygrał siódmy raz w sezonie. Ponownie nieźle rzucał z dystansu, bo z 27 rzutów 12 trafił. Trotter pomimo, że meczu nie dokończył, uzbierał 10 punktów, 10 asysty i 6 zbiórek. Radomianie w tym sezonie nie notują wpadek i tak było na Kociewiu.

Zobacz także. EBL. Koszykarska Legia Warszawa na dnie. Jarosław Jankowski: Popełniliśmy błędy, nie uciekamy od odpowiedzialności

Polpharma Starogard Gdański - HydroTruck Radom 78:86 (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)

Polpharma: Isaiah Wilkins 22, Daniel Gołębiowski 18, Jonathan Williams 11, Brett Prahl 11, Kamau Stokes 8, Michał Kołodziej 3, Martynas Paliukenas 2, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 1, Aleksander Załucki 0.

HydroTruck: Rod Camphor 23, Carl Lindbom 17, Adrian Bogucki 15, Marcin Piechowicz 11, Obie Trotter 10 (10 as), Daniel Wall 4, Filip Zegzuła 4, Artur Mielczarek 2.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra163014215161287
2Anwil Włocławek173013416481442
3Polski Cukier Toruń162812414091272
4Start Lublin162711513651281
5Asseco Arka Gdynia162610612921210
6Trefl Sopot162610613071312
7WKS Śląsk Wrocław17258914941464
8King Szczecin16248813471323
9HydroTruck Radom16248812921323
10PGE Spójnia Stargard16237912481275
11BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski162261012941316
12Enea Astoria Bydgoszcz162261013941439
13GTK Gliwice162261013601433
14Legia Warszawa172141313421510
15MKS Dąbrowa Górnicza172141313511605
16Polpharma Starogard Gdański161931312851452

Która z drużyn jest większą niespodzianką pierwszej części sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL