Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kobe Bryant i LeBron JamesGetty Images / John McCoy / Na zdjęciu: Kobe Bryant i LeBron James

NBA. LeBron James bardzo bliski wyprzedzenia Kobego Bryanta na liście najlepszych strzelców

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Po zdobyciu 27 punktów w spotkaniu przeciwko Brooklyn Nets, LeBron James potrzebuje już tylko 18 "oczek", aby znaleźć się na trzecim miejscu na liście najlepiej punktujących zawodników w historii. Wyprzedzi wówczas nie byle kogo, bo Kobego Bryanta.

Do zrównania się z trzecim na liście najlepiej punktujących zawodników w historii NBA Kobem Bryantem, LeBron James potrzebuje już tylko 17 punktów. Biorąc pod uwagę, że gracz Los Angeles Lakers notuje średnio w tym sezonie 25,2 "oczka" na mecz, powinna być to zatem kwestia jednego spotkania. 

- Kobe zawsze był zawodnikiem, którego szanowałem i podziwiałem. Teraz, gdy mogę występować w tej samej koszulce, w której on grał przez 20 lat, możliwość wyprzedzenia go na liście najlepszych strzelców wydaje się czymś niezwykle odległym i surrealistycznym - mówił LeBron po wygranej z Brooklyn Nets.

Znamienny moment może mieć miejsce już z soboty na niedzielę czasu polskiego, kiedy Lakers będą mierzyli się na wyjeździe z Philadelphią 76ers. Ten mecz dodałby tylko pikanterii wydarzeniu, ponieważ Philadelphia jest rodzinnym miastem Kobego Bryanta. Znając temperamenty tamtejszych kibiców, LeBron mógłby świętować swój sukces w nie do końca przyjemnej atmosferze. 

Gdyby James zdecydował się opuścić najbliższy mecz swojego zespołu, następnym spotkaniem na tapecie będą... derby Los Angeles przeciwko Clippers, których Lakers będą umownym gospodarzem. Ciężko na ten moment przewidzieć jaką decyzję podejmie lider zespołu "Jeziorowców", jednak gdyby zdecydował się na drugi scenariusz, prawdopodobnie dokonywałby historycznego momentu z Bryantem w pierwszym rzędzie hali Staples Center.

Najlepiej punktujący zawodnicy w historii NBA

Lp.Imię i nazwiskoLiczba punktów
1.Kareem Abdul-Jabbar38 387
2.Karl Malone36 928
3.Kobe Bryant33 643
4.LeBron James33 626
5.Michael Jordan32 292

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Czy Los Angeles Lakers zdobędą w tym sezonie tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL