Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon SzewczykWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Szymon Szewczyk

EBL. GTK Gliwice nie wykorzystało szansy. Wielka "trójka" Szymona Szewczyka na triumf Anwilu Włocławek

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Anwil Włocławek uciekł spod topora w Gliwicach. Pokonał tam GTK 88:82, ale długo w tak wąskiej rotacji "nie pociągnie". Na finiszu rzut z dystansu na miarę sukcesu oddał Szymon Szewczyk.

Anwil grający siódemką zawodników od początku męczył się w Gliwicach. Przebudzenie Ricky'ego Ledo i doświadczenie pozwoliło jednak na finiszu przypieczętować triumf.

GTK prowadziło po "trójce" Brandona Tabba 81:79, ale mistrzowie Polski nie spanikowali. Po chwili bowiem Ledo znalazł na dystansie Szymona Szewczyka, a kapitan "Rottweilerów" w końcu trafił zza linii 6,75.

Gospodarze mieli jeszcze swoje szanse. Najpierw jednak stosunkowo łatwy rzut spudłował Duke Mondy, a potem pomylił się z linii rzutów wolnych. W odpowiedzi nie zawiedli Chase Simon i Rolands Freimanis, a wygrana faworyta stała się faktem.

- Szkoda, bo przy plus dwa w końcówce zabrakło trochę chłodnej głowy, wymuszenia jakiegoś faulu... - skomentował mecz Paweł Turkiewicz, trener GTK.

Jego podopieczni nieźle zaczęli, a pod koszem szaleli Joe Furstinger i Dawid Słupiński. Anwil nie istniał na tablicach i oszczędzał energię. Skuteczności nie miał też Ledo i GTK prowadziło nawet 23:16 i utrzymało prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Anwil włocławianie w końcu zaczęli bić się "na deskach", a do ataku ruszył Ledo, który swoimi skutecznymi penetracjami rozrywał obronę GTK - seria 9:0 sprawiła, że Anwil odzyskał prowadzenie - było 56:53.

Im jednak bliżej końca, tym Anwil grał lepiej, a gliwiczanie na potęgę pudłowali z otwartych pozycji. Cztery minuty przed końcem Anwil prowadził 77:72, ale spudłował kilka rzutów podając rękę gospodarzom. Ci ostatecznie tej szansy nie wykorzystali.

Gliwiczan zawiodła skuteczność. Payton Henson, który szalał przed tygodniem, tym razem miał 0/5 z dystansu, a cała drużyna 6/29. Anwil wygrał pomimo gry siódemką graczy, skuteczności z dystansu na poziomie 27 procent i spudłowaniu 11 z 31 rzutów wolnych.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 82:88 (21:16, 22:24, 17:23, 22:25)

GTK: Joe Furstinger 19 (12 zb), Duke Mondy 14, Dawid Słupiński 11, Kacper Radwański 8, Milivoje Mijović 7, Łukasz Diduszko 6, Payton Henson 6, Mateusz Szlachetka 6, Brandon Tabb 5, Bartosz Majewski 0.

Anwil: Rolands Freimanis 22, Chase Simon 18, Ricky Ledo 17, Szymon Szewczyk 12, Chris Dowe 9, Krzysztof Sulima 5, Igor Wadowski 3, Przemysław Kociszewski 2.

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra224119320971806
2Start Lublin223917518671716
3Anwil Włocławek223917520781837
4Asseco Arka Gdynia223614817651655
5Polski Cukier Toruń203515517551583
6Trefl Sopot2234121017861792
7WKS Śląsk Wrocław2233111119101861
8King Szczecin2233111118341848
9PGE Spójnia Stargard2232101217241772
10BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski2232101217721746
11Enea Astoria Bydgoszcz2131101118391847
12HydroTruck Radom223191317111790
13GTK Gliwice222971518571973
14Legia Warszawa222751717731976
15MKS Dąbrowa Górnicza232741918082135
16Polpharma Starogard Gdański222641817762015


Zobacz także:EBL. Alessandro Magro wystawił niezłą laurkę. "Moore to fighter. Chce zrealizować nasz wspólny cel"

ZOBACZ WIDEO: Puchar Davisa. Szymon Walków i Jan Zieliński zgodni: Praca z Mariuszem Fyrstenbergiem to wielka sprawa

Czy Anwil Włocławek obroni mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL