• 28 : 14
  • 19 : 16
  • 16 : 25
  • 24 : 19

Przegraliśmy z gwiazdami USA 74:87, ale podjęliśmy walkę i nie odstawaliśmy. Wielkie brawa dla reprezentacji Polski, która po 52 latach przerwy, kończy mistrzostwa świata w Chinach na 8. miejscu.

Efektowne wejście Ponitki, który jest obok Waczyńskiego naszym najlepszym graczem w tym meczu.

Amerykanie dorzucili kilka punktów i wracają do bezpiecznej przewagi.

Adam Hrycaniuk mocno fauluje Barnesa, sędziowie orzekają faul niesportowy.

Mateusz Ponitka za trzy! Drugi z naszych liderów ma już 16 punktów, więcej ma tylko "Waca" - 17.

Nie ma mocnych kiedy Amerykanie włączają piąty bieg. Trójka Browna, udane wejście Harrisa i znowu +12 dla USA.

Damian Kulig z udaną akcja 2+1. Powracamy do siedmiu punktów straty. Pięć minut do końca.

Amerykanie znów odskakują. Derrick White po udanym wejściu pod kosz zdobywa punkty. Czas dla Taylora.

Walczymy o zwyciętwo, dlatego na parkiet wraca Waczyński i Slaughter.

Mateusz Ponitka wzdłuż linii efektowny wsad i był faulowany. Nasz lider dołożył celny rzut wolny i już tylko -7 na początku czwartej kwarty.

Adam Waczyński i Damian Kulig za trzy w samej końcówce i mamy tylko osiem punktów straty! Świetna kwarta Polaków!

Mason Plumlee dwa razy skutecznie pod koszem, Amerykanie znowu odskakują.

Adam Waczyński gra dzisiaj świetnie! Już 14 punktów naszego kapitana.

Amerykanie przyspieszyli i zdobyli pięć punktów z rzędu. Tym razem czas dla Taylora.

Jesteśmy w transie! Adam Waczyński za trzy i gonimy!

A.J. Slaughter z półdystansu! Czas dla Popovicha. Bardzo dobry okres gry Polaków!

Już tylko -12! Adam Waczyński za trzy, wcześniej dwie udane akcje Hrycaniuka - w ataku i obronie.

Pierwsze minuty po przerwie lepsze w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Efektowna gra Mateusza Ponitki. Teraz wsad z góry!

Trojka na początek! A.J. Slaughter z dalekiego dystansu.

Czas na ostatnie 20 minut w wykonaniu Polaków na mistrzostwach świata.

Amerykanie dzisiaj nie tylko bez kontuzjowanego Jaysona Tatuma, ale także bez swojego lidera Kemby Walkera. Nie gra rónież Marcus Smart.

Koniec drugiej kwarty, która była nieco bardziej wyrównana. Wciąż jednak wyraźnie przegrywamy.

Tymczasem Khris Middleton ma już 11 punktów i jest najlepszym strzelcem USA.

W końcu mamy celną trójkę! Michał Sokołowski trafia z dalekiego dystansu, ale nadal USA pewnie prowadzi.

Kolejna trójka Amerykanów! 8/13 w wykonaniu USA i katastrofalne 0/12 Polaków!

Na parkiecie już cała dwunastka Biało-Czerwonych. Trener Taylor chce dać pograć wszystkim zawodnikom.

Ładne wejście Olejniczaka, potem udana akcja Ponitki. Dobry okres Polaków, czas dla trenera Popovicha.

Kolosalna różnica w trójkach.

Amerykanie: 7/10Polacy: 0/9

W końcu jakaś udana akcja Polaków. Damian Kulig zawiesił dwóch obrońców, trafił z faulem i wykorzystał dodatkowy rzut wolny.

Mamy 0/8 za trzy! Te koszą są dzisiaj zaczarowane, nie trafił teraz "Waca" z wolnej pozycji.

Kolejna trójka Amerykanów i czas dla Polski, bo już -17...

Koniec pierwszej kwarty. Wyraźnie przegrywamy, głównie przez słabą skuteczność - 6/16 z gry, w tym 0/7 za trzy.

Nie trafiamy z łatwych pozycji...

Nie jesteśmy tak skuteczni z dystansu jak Amerykanie, dlatego nasi rywale odskakują już na 12 punktów.

Niestety skuteczna akcja 2+1 Derricka White'a i już +10 dla Amerykanów.

Piąta trójka Amerykanów!

Aleksander Balcerowski efektownie z góry! Co za wsad!

Mocno ofensywny mecz, sporo wolnych pozycji dla Amerykanów. U nas już 6 punktów ma Adam Waczyński.

Adam Waczyński 2/2 z linii, ale USA ma już 3/3 za trzy!

Amerykanie odpowiadają dwoma trójkami - Joe Harris i Donovan Mitchell.

Udany początek Polaków. Mateusz Ponitka ładna, indywidualna akcja.

Piątka USA: Donovan Mitchell , Derrick White , Joe Harris , Harrison Barnes , Myles Turner. Niespodziewanie Kemba Walker na ławce.

Rozpoczniemy piątką: A.J. Slaughter , Mateusz Ponitka , Adam Waczyński , Aaron Cel , Adam Hrycaniuk.

Kemba Walker to największa gwiazda naszych dzisiejszych rywali - w Chinach zdobywa średnio 14,4 punktu.

Już za 15 minut początek meczu o 7. miejsce Polska - USA!