Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konstantin B Instagram / Na zdjęciu: Konstantin B.

"Truvor" z zakazem wjazdu do Polski. Rosyjski kulturysta jest powiązany ze środowiskiem neonazistowskim

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
"Obecność Rosjanina na terytorium RP niesie ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także godzi w interes RP" - czytamy w komunikacie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rosyjski kulturysta Konstantin B. ps. "Truvor" trafił na listę cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany - dowiedział się portal rmf24.pl. Decyzja wobec sportowca została podjęta na wniosek Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"Truvor" jest podejrzewany o powiązania ze środowiskami neonazistowskimi, a także udziale w grupie rosyjskich ekstremistów, która - zdaniem służb - działa w sposób typowy dla zorganizowanych grup przestępczych.

Materiały ABW w tej sprawie mówią też o tym, że Rosjanin utrzymuje kontakty m.in. z polskimi ruchami neonazistowskimi.

ZOBACZ: "Mięśniaki" na scenie. Zobacz zdjęcia z Arnold Classic Ameryki Południowej 2019 >>

"W ocenie Agencji, nieskrępowana obecność Rosjanina na terytorium RP niesie ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także godzi w interes RP, w tym międzynarodowy wizerunek państwa" - czytamy w oświadczeniu ABW.

"Truvor" ma na koncie liczne sukcesy sportowe, m.in. tytuł mistrza Rosji w kulturystyce, tytuł NABBA World Champion 2017 czy też złoty i srebrny medal Mr. Universe 2018.

ZOBACZ: Brutalne zabójstwo kulturystki. Byłej mistrzyni Hondurasu odcięto głowę >>

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. "Pastwisko". Tak wyglądała murawa na PGE Narodowym. Piłkarze rozmawiali o niej z premierem

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL