WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Odważne słowa Marcina Lewandowskiego. "Będę zdobywał medale"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W Birmingham Marcin Lewandowski odniósł życiowy sukces zdobywając srebro HMŚ w biegu na 1500 metrów. Ten sukces jeszcze bardziej podbudował pewnego siebie zawodnika. 30-latek ze Szczecina już teraz zapowiada kolejne trofea w swoim wykonaniu.

- Wiem, że optymalna forma, od wielu lat, szykowana jest pod Tokio 2020 - stwierdził Marcin Lewandowski w wywiadzie dla Telewizji Polskiej i dodał: - Wiadomo, że tam wystąpię na dystansie 1500 metrów, czyli na mojej nowej "perełce", i jestem pewny, że przede mną jeszcze wiele imprez i będę zdobywał medale.

Jeszcze kilka lat temu Lewandowski specjalizował się na dystansie o połowę krótszym. Na 800 metrów zdobył aż cztery medale mistrzostw Europy w tym dwa złote. W 2017 roku coraz częściej zaczął startować w rywalizacji na 1500 metrów. Pierwszy wielki sukces na tym dystansie odniósł na mistrzostwach Europy w Amsterdamie, gdy wywalczył złoto.

Niecały rok później, tym razem w hali, Lewandowski znów świetnie spisał się na 1500 metrów. Na jeszcze ważniejszych zawodach, czyli mistrzostwach świata w Birmingham, wywalczył srebro. Ten sukces, według niego, to zapowiedź kolejnych świetnych występów na tym dystansie już w tym roku podczas letnich mistrzostw Europy w Berlinie.

- Skoro teraz byłem gotowy biegać 3:35 w hali, to automatycznie przekłada się na trzy albo cztery sekundy latem, więc mogę uzyskać nawet 3:31. To będzie dla mnie wielki sukces i to pozwoli mi walczyć o wszelkie trofea - podkreślił. 

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie odbędą się na Stadionie Olimpijskim. Rywalizacja rozpocznie się 7 sierpnia, a zakończy 12 sierpnia 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik walczy z kontuzją. Biega "podwieszona"


Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Czy w Berlinie Marcin Lewandowski obroni tytuł mistrza Europy na 1500 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):