WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MIROSLAW SZOZD / Na zdjęciu: Maria Lasitskene

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: wojna nerwów w skoku wzwyż. Liderka wytrzymała presję

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rosjanka Maria Lasitskene powoli rozpoczynała świętowanie tytułu mistrzyni Europy, ale musiała jeszcze raz skupić się na rywalizacji. Bułgarka Mirela Demireva uśpiła jej czujność, pokonała 2,00 m i doprowadziła do bardzo nerwowej końcówki.

Jak w każdym konkursie z udziałem Marii Lasitskene faworytka mogła być tylko jedna. Rosjanka, dopuszczona do startu jako sportowiec niezależny, regularnie skacze ponad dwa metry i przegrywa od wielkiego dzwonu. 

W Berlinie nie zachwycała, przytrafiła się jej zrzutka na 1,96 m. 2,00 pokonała "dopiero" za drugim podejściem, co raczej nie jest regułą. Rywalki powoli się wykruszały, na własne życzenie z walki o medale wypisała się Niemka Marie-Laurence Jungfleisch, która... przegapiła swoją próbę i nie zdążyła oddać skoku w wymaganym czasie. 

Rosjanka była już właściwie pewna sukcesu. Dopóki na rozbieg nie wkroczyła Bułgarka Mirela Demirewa, która niepostrzeżenie opuściła dwie wysokości i włączyła się dopiero na wysokości dwóch metrów. Nic nie zapowiadało, że przefrunie nad poprzeczką, dwie próby były zupełnie nieudane. W trzeciej kolejce niespodziewanie uporała się z wyzwaniem, wyrównała rekord życiowy i zmusiła Lasitskene do kolejnych skoków pod presją. 

Obie panie przeniosły poprzeczkę aż na 2,04 m, czyli na poziom jeszcze nieosiągalny dla Bułgarki. Liderki nie zdołały już wykrzesać z siebie więcej i Lasitskene zachowała złoto. Demireva, wicemistrzyni olimpijska, ponownie musiała zadowolić się srebrem. 

Skok wzwyż kobiet:

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Maria LasitskeneSportowcy Niezależni2.00 m
2.Mirela DemirevaBułgaria2.00 m
3.Marie-Laurence JungfleischNiemcy1.96 m
4.Airine PalsyteLitwa1.96 m
5.Kateryna TabasznykUkraina1.94 m
6.Michaela HrubaCzechy1.91 m
7.Morgan LakeWlk. Brytania1.91 m
8.Alessia TrostWłochy1.91 m


ZOBACZ WIDEO Jakie kolejne wyzwania przed Andrzejem Bargielem? "Potrzebuję poczuć głód powrotu w góry"

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL