WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Paulina Guba

Mistrzyni Europy idzie do wojska

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Paulina Guba, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą w poniedziałek stawi się w jednostce wojskowej w Mrzeżynie. Przygotowania do kolejnego sezonu zacznie więc w stopniu szeregowca.

Nasza mistrzyni z Berlina treningi do nowego sezonu zacznie w listopadzie we Władysławowie. Jednak zanim przyjdzie czas na okres przygotowawczy, Paulina Guba wybiera się do Mrzeżyna.

- Tego dnia rozpoczynam służbę wojskową na sportowym etacie i razem z kilkoma innymi lekkoatletami, m. in. Justyną Święty-Ersatic, Sofią Ennaou i Marcinem Krukowskim, musimy stawić się w jednostce. Z tego względu nie mogłam w ostatnim okresie nigdzie wyjechać, bo wykonywałam niezbędne badania lekarskie. W Mrzeżynie będziemy do końca tygodnia, a pięć dni później melduję się w COS Cetniewo - powiedziała Guba w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Kulomiotka podkreśla, że okres przygotowawczy będzie kluczowy dla przyszłorocznych wyników, ponieważ nadchodzący sezon zapowiada się jeszcze ciężej od minionego. 

- Zimą muszę bardzo solidnie potrenować, bo formę trzeba zachować do października, kiedy w Katarze odbędą się mistrzostwa świata. Poza tym praca wykonana teraz z pewnością zaprocentuje w roku olimpijskim - stwierdziła 27-latka.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piłkarki GKS Katowice jak modelki

Czy Paulina Guba zostanie mistrzynią świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL