WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

Ponad 110 tys. w niespełna minutę. "Sprinterskie" zarobki Ewy Swobody

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ewa Swoboda już po trzech występach zapewniła sobie triumf w konkurencji 60 m w serii IAAF World Indoor Tour. Polska sprinterka ostatnio biega bardzo szybko i zarabia jeszcze szybciej.

Świetne starty Ewy Swobody w sezonie halowym sprawiają, że 21-letnia sprinterka bije rekordy w... pomnażaniu pieniędzy. Jak obliczył dziennik "Fakt", organizatorzy IAAF World Indoor Tour (halowego odpowiednika Diamentowej Ligi) za 43 sekundy sprinterskich popisów Polki zapłacą 29 tys. dolarów amerykańskich (ok. 111 tys. złotych).

Wicemistrzyni świata juniorów z 2016 r. w tym sezonie wygrała biegi na dystansie 60 m kolejno w Karlsruhe, Toruniu i Madrycie, zapewniając sobie premię w wysokości 3 tys. dol. za każde zwycięstwo.

Do końca cyklu pozostały wprawdzie jeszcze dwie imprezy (oraz finał w Duesseldorfie), ale Swoboda może być już pewna końcowego triumfu (do klasyfikacji liczą się trzy najlepsze starty), za który otrzyma nagrodę dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach w kwocie 20 tys. dol. Łącznie to 29 tys. dol., na które reprezentantka Polski zapracowała podczas sześciu biegów (trzy eliminacyjne i trzy finałowe). Pojedynczy występ trwał nieco ponad siedem sekund, co daje w sumie ok. 43 sek. sprintu.

Mityng w Madrycie: Ewa Swoboda kontynuuje zwycięską passę. Znowu pokonała gwiazdę >>

Wygrana w IAAF World Indoor Tour daje też Swobodzie szansę startu w przyszłorocznych halowych mistrzostwach świata w Chinach. "Wróciłam, elo" - tak sprinterka skomentowała (w mediach społecznościowych) powrót do bardzo szybkiego biegania.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Rafał Marton o wypadku z Małyszem: Życie przeleciało nam przed oczami

Ewa Swoboda zostanie rekordzistką świata w sprincie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (24):

    Pokaż więcej komentarzy (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL