WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

HME Glasgow 2019. Premier Morawiecki: Medale naszych sportowców są motywacją do zejścia z kanapy

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Szef rządu spotkał się medalistami halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce oraz medalistą mistrzostw świata w kolarstwie torowym. - Medale na szyjach sportowców są motywacją do zejścia z kanapy - mówi Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podziękował i pogratulował sportowcom w imieniu wszystkich kibiców, po czym wręczył okolicznościowe medale 100-lecia odzyskania niepodległości i dyplomy.

Na spotkaniu obecni byli medaliści halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce i Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

"Medale na szyjach naszych sportowców są doskonałą motywacją, aby zejść z kanapy i ruszyć na bieżnię albo rower" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Premier pochwalił się także selfie z Justyną Święty-Ersetic i Sofią Ennaoui. Ta pierwsza jest częścią teamu "Aniołków Matusińskiego", które po raz kolejny nie dały szans rywalkom w sztafecie 4x400 metrów. Biało-Czerwone zdobyły złoto i zapewniły Polsce zwycięstwo w klasyfikacji medalowej HME.

W piątek złoto wywalczył Michał Haratyk (pchnięcie kulą), w sobotę na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Swoboda (60 m) i Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), a drugi był Piotr Lisek (skok o tyczce).

Ostatniego dnia rywalizacji dorobek medalowy powiększyli jeszcze Marcin Lewandowski (1500 m), Sofia Ennaoui (1500 m) oraz Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic (sztafeta 4x400 m).

Zobacz także: HME Glasgow 2019: "Aniołki Matusińskiego" znów nie dały szans rywalkom. Zobacz fantastyczny bieg Polek (wideo)

Zobacz także: HME Glasgow 2019: niedziela była dla nas. Polacy z trzema medalami na koniec

ZOBACZ WIDEO: HME Glasgow 2019. Ewa Swoboda nie była świadoma swojego wielkiego sukcesu. "Myślałam, że jestem 2. albo 3."

Czy spodziewałeś(-aś) się zwycięstwa Polski w klasyfikacji medalowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL