Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Angelo TaylorGetty Images / Joe Scarnici / Na zdjęciu: Angelo Taylor

Angelo Taylor zawieszony za molestowanie seksualne

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Komitet Olimpijski USA zawiesił licencję trenerską Angelo Taylora, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w biegu na 400 metrów przez płotki. Na Amerykaninie ciąży sprawa sprzed lat, gdy został oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich.

W 2005 roku Angelo Taylor został dwukrotnie aresztowany za molestowanie seksualne dziewcząt w samochodzie. Dzięki temu, że później przyznał się do winy, otrzymał mniejszą karę. A dokładnie grzywnę w wysokości 2500 dolarów oraz trzyletni okres zawieszenia.

Już jednak wtedy powinien zostać ukarany dożywotnio przez USOC (Komitet Olimpijski USA) i stracić szansę na wykonywanie zawodu trenera lekkoatletycznego.

IAAF straszy wykluczeniem z igrzysk olimpijskich. Czytaj więcej--->>>

"W związku z takimi zarzutami nie można pracować pod egidą USOC czy USATF (Federacja Lekkoatletyczna USA)" - oświadczono w USA Track&Field.

ZOBACZ WIDEO Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Ostatnio wyszło jednak na jaw, że Taylor nadal znajdował się na liście trenerów uprawnionych do pracy z dziećmi i co więcej, współpracował z nieletnimi w Atlancie.

Dlatego też teraz jego licencja została natychmiast zawieszona.

Taylor to jeden z najlepszych płotkarzy w historii. Na igrzyskach olimpijskich w Sydney i Pekinie zdobywał złote medale w biegu indywidualnym na 400 metrów przez płotki. Ma w dorobku także złoto i srebro IO wywalczone w sztafecie.

Wielkie gwiazdy na memoriale im. Ireny Szewińskiej. Czytaj więcej--->>>

Przez lata jednym z jego rywali był Marek Plawgo, a wcześniej Paweł Januszewski.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL