Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa SwobodaPAP/EPA / YAYHA ARHAB / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

Lekkoatletyka. MŚ Doha 2019: gorzki dzień dla Biało-Czerwonych

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha nie był szczęśliwy dla Biało-Czerwonych. Z imprezą pożegnali się już Adam Kszczot i Ewa Swoboda, a piąte miejsce zajęła sztafeta mieszana 4x400 metrów.

Ewa Swoboda weszła do półfinału mistrzostw świata w biegu na 100 metrów wśród szczęśliwych przegranych i trudno było oczekiwać, aby postawiła kolejny krok i uzyskała awans do finału. Polka w półfinale przekroczyła linię mety jako szósta i poprawiła się zaledwie o 0,02 w stosunku do biegu kwalifikacyjnego. Warto dodać, że wynik w granicach rekordu życiowego (11,07 s) dałby jej awans (CZYTAJ WIĘCEJ).

W sobotę awans do półfinału w biegu na 800 metrów wywalczył Adam Kszczot, ale dla Polaka ten bieg nie ułożył się najlepiej i - podobnie jak Swoboda - znalazł się on wśród szczęśliwych przegranych. Na niedzielę zapowiadał nowe rozdanie, ale również nie zdołał nawiązać do swoich najlepszych występów. - Biegło się fatalnie - mówił na antenie TVP Sport. Ostatecznie w swoim półfinale zajął szóste miejsce (CZYTAJ WIĘCEJ).

W niedzielę oglądaliśmy jeden finał z udziałem Polaków i była to sztafeta mieszana 4x400 metrów. Biało-Czerwoni zastosowali w niej nietypową taktykę, bo wszystkie ekipy, z wyjątkiem naszej, wystawiły na pierwszej i czwartej zmianie mężczyzn, podczas gdy Wiktor Suwara i Rafał Omelko rozpoczęli rywalizację, a Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic ją kończyły. Święty-Ersetic uciekała więc mężczyznom na ostatnim okrążeniu, ale ci szybko ją dogonili i ostatecznie Polska ukończyła zmagania na piątym miejscu (CZYTAJ WIĘCEJ). Należy jednak docenić postawę naszej sztafety, bo ustanowiła ona nowy rekord Polski (3:12.33) i uzyskała kwalifikację olimpijską.

ZOBACZ WIDEO Lekkoatletyka. MŚ Doha 2019: Joanna Fiodorow: To był mój konkurs życia

Na całe szczęście w niedzielę nie zabrakło przyjemniejszych akcentów. Anita Włodarczyk odebrała bowiem złoty medal za mistrzostwa świata w 2013 roku, a niedługo później srebro zawisło na szyi Joanny Fiodorow, która w sobotę zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem.

Czy jesteś zaskoczony/a brakiem awansu Adama Kszczota do finału MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL