Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Witold Bańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Witold Bańka

Kongres WADA. Witold Bańka oficjalnie szefem Światowej Organizacji Antydopingowej

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W czwartek podczas kongresu Światowej Agencji Antydopingowej w Katowicach Witold Bańka został oficjalnie potwierdzony jako nowy prezydent WADA.

14 maja w Montrealu przedstawiciele rządów w Radzie Fundacji WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) podjęli decyzję, że od 1 stycznia 2020 r. Witold Bańka zastąpi na stanowisku prezydenta agencji Szkota Craiga Reediego (więcej TUTAJ). W czwartek (7 listopada) w Katowicach podczas kongresu WADA (5-7.11) zatwierdzono zmianę.

"Min. Witold Bańka zatwierdzony na szefa Światowej Organizacji Antydopingowej" - ogłoszono na koncie na Twitterze Ministerstwa Sportu i Turystyki. Były lekkoatleta od 2015 r. pełnił funkcję ministra sportu w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

- Jest to dla mnie wręcz symboliczne, że decyzja ta została podjęta tutaj, w Katowicach, w moim regionie. Skromność i praca to wartości, które zawsze były mi bliskie, kiedy byłem ministrem sportu w Polsce. Obiecuję, że również teraz będę się kierował tymi wartościami – powiedział Bańka, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

ZOBACZ: Witold Bańka żegna się z pracą w MSiT. "To był piękny czas" >>

Dwa dni temu, na inaugurację konferencji w Katowicach, 35-letni Bańka zapewnił, że wraz z objęciem przez niego prezydentury WADA rozpoczyna nowy rozdział w walce o czysty sport.

- Nigdy nie będę tolerował oszustów w sporcie. Nigdy nie będę tolerował dopingu i manipulacji. Zrobię wszystko, aby chronić uczciwych sportowców i wzmocnić system - zapowiedział nowy szef agencji.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL