Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władimir Putin Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Władimir Putin

Rosja zdyskwalifikowana przez WADA. Władimir Putin zabrał głos. Padają mocne słowa

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że podstawą takiej decyzji nie jest troska o czystość światowego sportu, ale względy polityczne - mówi Władimir Putin, prezydent Rosji.

W poniedziałek Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) wykluczył Rosję na cztery lata z dużych imprez międzynarodowych, m.in. z letnich i zimowych igrzysk olimpijskich - Tokio 2020 i Pekin 2022 - oraz z piłkarskiego mundialu w Katarze w 2022 r. To efekt manipulowania danymi ws. afery dopingowej przez władze rosyjskiego sportu.

Zobacz także: "To bardzo dobry sygnał". Witold Bańka skomentował karę dla Rosji za aferę dopingową

Głos już wcześniej zabrał m.in. premier Rosji - Dmitrij Miedwiediew, który jest zdania, że sankcje na rosyjski sport są nieporozumieniem. Swoją opinię wyraził także Władimir Putin.

Prezydent Rosji na konferencji prasowej po szczycie w Paryżu skomentował decyzję WADA. Padły mocne słowa. - Każda kara, jak ma to miejsce od czasów rzymskiego prawa, musi być indywidualna i wynikać z tego, co popełniła jedna lub druga osoba. Kary nie mogą mieć charakteru zbiorowego, stosować się do osób, które nie mają nic wspólnego z niektórymi naruszeniami i wszyscy to rozumieją - powiedział Putin.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Anna Kiełbasińska: Wykoleiłam się na ostatniej prostej

- Wydaje mi się, że istnieją wszelkie powody, by sądzić, że podstawą takich decyzji nie jest troska o czystość światowego sportu, ale względy polityczne, nic wspólnego z interesami sportu i ruchu olimpijskiego. Zwłaszcza, że nie ma żadnych skarg na Rosyjski Narodowy Komitet Olimpijski. A jeśli nie ma żadnych skarg przeciwko niemu, kraj powinien pojawić się pod flagą narodową - dodał prezydent Rosji.

Putin zapowiedział, że Rosja powinna odwołać się od decyzji WADA do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Zobacz także: "To antyrosyjska histeria!". Premier Rosji ostro odpowiedział WADA

Czy WADA podjęła słuszną decyzję, zawieszając Rosję na cztery lata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (32):

 • prym Zgłoś
  Najpierw akceptuje się i urealnia doping "astmatyków Norweskich" a potem wali się w Rosjan,którzy oczywiście są winni tak jak Norwegowie ale miara powinna być jedna bez
  Czytaj całość
  rozróżniania jaki to sport i jaki to doping.Jeśli jest się chorym to są zawody dla takich.Takie różne miary stosowane w sporcie prowadzą własnie do patologii.
  • Neros Zgłoś
   Zachód, który niby tak sankcjonuje Rosję handluje z nią i robi interesy w najlepsze a lemingi w Polsce wierzą w to, że Rosja jest izolowana hehe. głupie polskie rządy czy to PO, czy Pis
   Czytaj całość
   prześcigają się w szczekaniu na Rosję, przez co Polska dostaje po tyłku i wiele traci. A tak na marginesie Panie Putin nie gadaj Pan tyle tylko wyzwól Rosjan uciemiężonych przez banderowsko-nazistowski reżim na ukrainie. Niech w końcu to sztuczne barbarzyńskie państewsko ukraina upadnie.
   • yes Zgłoś
    Zdjęcie Putina wybrane chyba pod treść artykułu? ;)
    Wszystkie komentarze (32)

    Komentarze (32)

    ×
     Wszystkie komentarze (32)
     PRZEJDŹ NA WP.PL