Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LekkoatletykaGetty Images / Lekkoatletyka

Koronawirus. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odwołane. PZLA podał nowy termin

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W czerwcu nie odbędą się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce we Włocławku. Na razie impreza jest przełożona o niespełna dwa miesiące.

Pandemia koronawirusa skomplikowała funkcjonowanie wszystkich dyscyplin sportowych. Na własnej skórze odczuwają to m.in. lekkoatleci, którzy muszą całkowicie zmienić swoje plany nawet na najbliższe trzy lata.

Najpierw przeniesiono igrzyska olimpijskie w Tokio na 2021 rok. To z kolei wymusiło przełożenie lekkoatletycznych mistrzostw świata na 2022 rok. Teraz Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął decyzję w sprawie swojej imprezy.

25-27 czerwca we Włocławku miały się odbyć mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W środę jednak pojawił się oficjalny komunikat o przełożeniu imprezy.

"Zaplanowane na 25-27 czerwca 2020 roku we Włocławku 96. PZLA mistrzostwa Polski odbędą się w innym terminie.

Obecnie zawody planowane są na okres pomiędzy 13 i 15 sierpnia. Ostateczna data mistrzostw będzie jednak uzależniona od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Gospodarzem 96. PZLA Mistrzostw Polski pozostanie Włocławek" - czytamy w komunikacie PZLA.

Koronawirus. Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce przełożone >>

Anita Włodarczyk o odwołaniu igrzysk olimpijskich. "Takiego prezentu w życiu bym się nie spodziewała" >>

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Komentarze (2):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Termin Mistrzostw Polski musi być ponadto jakoś zgrany z terminem Mistrzostw Europy, które jeśli w ogóle się odbędą to będą najważniejszą imprezą lekkoatletyczną w tym sezonie.
  • yes Zgłoś
   Oby w 2020 znalazł się czas na przeprowadzenie Mistrzostw Polski. Odbywały się one co roku od 1920 roku z przerwą tylko w latach 1940-1944. Były nawet w 1945 w Łodzi...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL