Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jewgienij Jurczenko Getty Images / Alexander Shcherbak\TASS / Na zdjęciu: Jewgienij Jurczenko

Lekkoatletyka. Prezes Rosyjskiej Federacji Lekkiej Atletyki podał się do dymisji

PS
Jewgienij Jurczenko wytrwał niespełna pół roku na stanowisku prezesa Rosyjskiej Federacji Lekkiej Atletyki. W poniedziałek podał się do dymisji.

W marcu tego roku World Athletics (dawniej IAAF) ukarało rosyjską federację lekkoatletyczną grzywną w wysokości 10 mln dolarów za próbę tuszowania stosowania dopingu przez reprezentantów tego kraju. Połowę grzywny zawieszono, ale Rosjanie musieli do 1 lipca zapłacić 5 mln dolarów. - Niestety, nie znaleźliśmy pieniędzy - mówił prezes Jewgienij Jurczenko. 

W poniedziałek Jurczenko podał się do dymisji. Choć oficjalnie nie znamy powodu jego decyzji, media donoszą, że nie widzi on drogi do rozwiązania dopingowych problemów w rosyjskiej lekkiej atletyce. 

"Mam nadzieję, że nowe kierownictwo znajdzie wyjście z tej trudnej sytuacji. Tkwimy w kryzysie, a ja nie wiem, jak mógłby jeszcze pomóc. Byłem krótko na czele federacji, to był bardzo trudny okres" - napisał w oświadczeniu Jurczenko. Funkcję prezesa objął w lutym 2020 roku, a więc na stanowisko pracował krócej niż pół roku. 

Póki co World Athletics nie podjęło decyzji w sprawie konsekwencji związanych z brakiem wpłaty określonej sumy. Organizacja ma obradować pod koniec lipca.

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Anżelika Sidorowa reprezentantką Polski? "Rozważam taką opcję"
Lekkoatletyka. Nietypowy występ Konrada Bukowieckiego. Pchał kulą, ale i rzucał dyskiem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalna interwencja bramkarza i gol Polaka w lidze kazachskiej

Czy World Athletics powinno zabronić rosyjskim lekkoatletom startów pod neutralną flagą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL