Najnowsze Wyniki/Kalendarz
polscy panczeniści Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Staff / Na zdjęciu: polscy panczeniści

Karolina Gąsecka jedyną Polką w "10" podczas inauguracji Pucharu Świata 2019/20

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
W Mińsku rozpoczęto sezon Pucharu Świata 2019/2020 w łyżwiarstwie szybkim. W czołowej dziesiątce konkurencji indywidualnych znalazła się tylko jedna Polka.

W wyścigu ze startu wspólnego czołową dziesiątkę zamknęła Karolina Gąsecka, która zdobyła punkt na lotnej premii. Do 16-osobowego finału zakwalifikowała się również Karolina Bosiek. Czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorek 2019 została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Na podium stanęły: Ivanie Blondin, Irene Schouten oraz Francesca Lollobrigida.

Czternastą lokatę w zmaganiach na 1500 metrów zajęła Natalia Czerwonka. W rywalizacji na kilometr 31-letnia zawodniczka znalazła się na trzynastej pozycji. Siedemnasty na 500 metrów był Piotr Michalski - jedyny Polak występujący podczas inauguracji Pucharu Świata 2019/2020 w grupie A.

Na ósmym miejscu w gronie czternastu reprezentacji w sprincie drużynowym sklasyfikowano polską ekipę w składzie: Michalski, Artur Nogal i Damian Żurek.
W grupie B, najlepiej z Polek spisała się Karolina Bosiek - czwarta na kilometr. 

Kaja Ziomek mistrzynią Polski na 500 metrów, Piotr Michalski przed Arturem Wasiem

Drugie zawody Pucharu Świata 2019/2020 w łyżwiarstwie szybkim odbędą się 22, 23 i 24 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.

Natalia Czerwonka i Adrian Wielgat ze złotymi medalami mistrzostw Polski na 1500 metrów

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek widzi miejsce w kadrze dla młodego piłkarza. "Powinien dostać powołanie"

Czy Polka będzie w czołowej ósemce konkurencji indywidualnej podczas zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w Tomaszowie Mazowieckim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL