WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Asłambek Saidow

ACA 92: Asłambek Saidow wygrał przez techniczny nokaut! Walka o pas coraz bliżej

Jakub Madej
Jakub Madej
Asłambek Saidow bez żadnych problemów zwyciężył z Ciro Rodriguesem na gali ACA 92 w Warszawie. Kuzyn Mameda Chalidowa po udanej ofensywie rozciął łuk brwiowy u przeciwnika, który zaczął obficie krwawić.

Pojedynek rozpoczał się bardzo spokojnie. Żaden z zawodników nie chciał atakować zbędnymi akcjami. Podczas jednej z akcji pod koniec pierwszej rundy Aslambek Saidow (23-5) trafił przeciwnika mocną kombinacją, po której pojawiło się rozcięcie nad łukiem brwiowym.

Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn chciał wykorzystać drobny uraz u Ciro Rodriguesa (22-9), atakując konkretne miejsce. Już po chwili rozcięcie zaczęło powiększać się, a w klatce widać było coraz więcej czerwonego koloru krwi.

Zobacz także: Jędrzejczyk błyszczy na sesji zdjęciowej

Saidow w pewnym momencie sprowadził przeciwnika do parteru, jednak Brazylijczyk zdążył zapiąć duszenie gilotynowe. Kuzyn Mameda Chalidowa popisał się jednak ogromnym spokojem, dzięki czemu udanie wyszedł z próby poddania. Po chwili sędzia zdecydował zawołać lekarza, którego zadaniem było sprawdzenie kontuzji Rodriguesa.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kawulski o Mamedzie Chalidowie: może w jego sercu coś pęknie

Już po pierwszym spojrzeniu na rozcięcie Brazylijczyka, lekarz przecząco pokiwał głową. Sędzia nie czekał długo i od razu przerwał pojedynek, który przez techniczny nokaut, a dokładniej kontuzję przeciwnika, zwyciężył Asłambek Saidow.

Dla 34-letniego zawodnika było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Po przegranej z Brettem Cooperem w 2016 roku, Saidow wygrał kolejno z Ionem Pascu, Marcelo Alfayą i Roanem Carneiro. Niewykluczone, że w kolejnym pojedynku kuzyn Mameda Chalidowa zawalczy o pas organizacji ACA w kategorii półśredniej.

Zobacz także: Cain Velasquez wraca do walk w UFC

Czy Asłambek Saidow zdobędzie pas organizacji ACA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL