WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk

ACA 92: cenne zwycięstwo Daniela Omielańczuka. Polak bliżej walki o pas

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Świetną dyspozycję podczas gali ACA 92 w Warszawie zaprezentował Daniel Omielańczuk (21-9-1). Były zawodnik UFC pokonał na dystansie trzech rund Żelimchana Umijewa (11-3) i odniósł drugie zwycięstwo w rosyjskiej organizacji.

Omielańczuk od początku lepiej prezentował się z Rosjanina. Polak był aktywniejszą stroną, wywierającą presję, która nie unikała wymian w stójce. Przez większość czasu to podopieczny trenera Roberta Jocza musiał jednak ganiać rywala w klatce. 

36-latek umiejętnie skracał dystans w stójce, mocno kopał. W końcu zaczął zamykać rywala pod siatką i tam kilkukrotnie trafił wyższego Umiejwa celnymi kombinacjami. Z czasem były pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze ciężkiej słabł kondycyjnie i przewaga Polaka była coraz bardziej widoczna. O ostatnich sekundach Daniel Omielańczuk zaakcentował swoje zwycięstwo udanym sprowadzeniem. 

Zobacz także: Mistrz FEN w K-1 udanie zadebiutował w MMA

Zwycięstwo byłego zawodnika UFC należy uznać za miłą niespodziankę dla polskich fanów. Przed pojedynkiem bukmacherzy upatrywali bowiem faworyta w Żelimchamie Umijewie. 

Zobacz także: Mateusz Łazowski zdemolował rywala na ACA 92

Dla Omielańczuka była to druga wygrana w ACA i powrót na ścieżkę zwycięstw. W poprzedniej walce, 8 września 2018 roku w Moskwie, Polak przegrał bowiem z Amirem Aliakbarim. Teraz jego akcje w rosyjskiej organizacji znacznie wzrosną i jest on coraz bliżej starcia o tytuł w kategorii ciężkiej. 

ZOBACZ WIDEO Maciej Kawulski o Mamedzie Chalidowie: może w jego sercu coś pęknie

Czy Daniel Omielańczuk zasłużył na walkę o pas wagi ciężkiej ACA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL