Najnowsze Wyniki/Kalendarz
MMAAFP / MMA

MMA. WWFC 15. Pięciorundowa wojna z udziałem Grzegorza Siwego. Polak nie zdobył pasa

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Grzegorzowi Siwemu (13-5) nie udało zdobyć się mistrzowskiego pasa wagi średniej ukraińskiej organizacji World Warriors Fighting Championship. Tarnowianinowi należą się jednak duże brawa.

Pojedynek Polaka z wysoko notowanym za wschodnią granicą Siergiejem Guziewem (20-3) potrwał potrwał pięć rund i stał na dobrym, wyrównanym poziomie. Konfrontacja była główną walką wieczoru podczas gali WWFC 15 w Kijowie.

Zwycięzcę wyłonili dopiero sędziowie, którzy niejednogłośną decyzję wskazali na broniącego tytuł Ukraińca.

"Fizol" w poprzednich starciach radził sobie w kratkę. Pokonywał między innymi Samuela Kristoficia czy Milanka Puranovicia, ale przegrywał z Machmudem Muradowem i Grigorijem Sirenką. Polak od dwóch lat zdecydował się na walki poza krajem, które, pomimo zrównanego bilansu, wydają się być dla niego opłacalne. Grzegorz Siwy w marcu zdobył pas serbskiej organizacji Megdan Fighting.

Siergiej Guziew w zawodowym MMA nie przegrał od lipca 2011. 36-latek z Lwowa pokonywał między innymi Leandra Bispa czy Wagnera Silvę. Mistrzem WWFC jest od września 2017 i zwycięstwem nad Siwym pas obronił po raz drugi.

Zobacz także:
-> MMA. FEN 26. Kłopoty Pawła Trybały. "Trybson" nie wie, czy powalczy we Wrocławiu
-> MMA. FEN 26: The Greatness. Zapowiedź gali. Gwiazdy wyjdą do klatki (wideo)
-> MMA. UFC. Gwiazda wpadła na dopingu! Dwuletnie zawieszenie dla Davida Brancha

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): KSW 50. Janikowski wytłumaczył przebieg swojej walki. "Krzyczał, że się poddaje"

Czy zgadzasz się z werdyktem walki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL