Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Rutkowski Instagram / daniel_rutkowski / Na zdjęciu: Daniel Rutkowski

Babilon MMA 11. Daniel Rutkowski z cenną wygraną. Zapasy Polaka były kluczowe

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Daniel Rutkowski pewnie pokonał na punkty Estabiliego Amato na gali Babilon MMA 11 w Radomiu. Mistrz wagi piórkowej organizacji Tomasza Bailońskiego i FEN odniósł 10. zwycięstwo z rzędu.

W 1. rundzie Brazylijczyk jednak poważnie zagroził Rutkowskiego i trafił radomianina mocnym podbródkowym. Polak wiedział, że dalsza wymiana ciosów z rywalem może skończyć się dla niego źle i skorzystał ze swojej najmocniejszej broni - zapasów. 

W każdej z trzech rund mistrz Babilon MMA i FEN udanie sprowadzała Amato do parteru, a tam skrupulatnie go obijał, zyskując przewagę na kartach punktowych. Ostatecznie po 15 minutach pojedynku Daniel Rutkowski zwyciężył stosunkiem punktów: 30-26, 30-27, 30-26.

Zobacz także: Martin Lewandowski podziękował Pudzianowskiemu

Stawką walki Rutkowski - Amato nie były pasy należące do reprezentanta Cross Fight Radom. Do ich obrony stanie on 28 marca 2020 roku w Lublinie, mierząc się w rewanżu z Adrianem Zielińskim.

Zobacz także: UFC 245. Karta walk. Wyczekiwane starcie Covingtona z Usmanem

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Kołecki rozczarowany brakiem bonusu po KSW 52. "Nie chodzi o pieniądze. Byłoby to miłe wyróżnienie"

Czy Daniel Rutkowski trafi do UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL