Najnowsze Wyniki/Kalendarz
gala Fame MMAWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: gala Fame MMA

FAME MMA. "To rozrywka i kabaret". Jan Błachowicz stanowczo o organizacji

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz nie jest zwolennikiem stawiania FAME MMA w jednym szeregu z innymi organizacjami mieszanych sztuk walki w Polsce. - Dla mnie to jest rozrywka i kabaret - powiedział "Cieszyński Książę".

Błachowicz to jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce. W latach 2007-2014 walczył on dla KSW i sięgnął w polskiej federacji po tytuł mistrzowski w kategorii półciężkiej. Następnie fighter z Cieszyna podpisał kontrakt z UFC.

W rozmowie z Piotrem Jagiełło z TVP Sport Jan Błachowicz wyraził swoją opinię na temat prężnie działającej organizacji FAME MMA, promujące tzw. "freak fighty". - Dla mnie to jest rozrywka i kabaret. Nie jestem fanem. Jak komuś się to podoba, to jego sprawa - powiedział 37-latek.

28 marca FAME MMA, pomimo pandemii koronawirusa, doprowadziła do organizacji swojej szóstej gali. W najważniejszych walkach imprezy zwycięstwa odnieśli m.in. Piotr Piechowiak, który znokautował Marcina Najmana, czy Marta Linkiewicz. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, a transmisja była dostępna w systemie PPV. 

Błachowicz jest aktualnie sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu UFC w kategorii półciężkiej. Polak w lutym efektownie znokautował w rewanżowej walce Corey'a Andersona i czeka obecnie na szansę pojedynku o pas z Jonem Jonesem.

Czytaj także:
Koronawirus. Piękny gest Joanny Jędrzejczyk
Rafał Kijańczuk: Federacja została postawiona pod ścianą

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): Toledo brutalnie znokautowany, popis Ormanowa na ACA

Czy zgadasz się ze zdaniem Jana Błachowicza na temat FAME MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL