Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Gil WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Paweł Gil

Mundial 2018. Paweł Gil ponownie asystentem VAR

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Paweł Gil został wyznaczony już do trzeciego meczu mistrzostw świata. Polski sędzia tym razem będzie asystentem VAR w spotkaniu Kostaryka - Serbia, który zostanie rozegrany już w niedzielę. Początek o godz. 14.

Z sędziami, którzy pracują przy VAR jest inaczej niż w przypadku głównych arbitrów. Są oni bowiem ogłaszani zaledwie kilka godzin przed meczem, ale nie jest to problem, ponieważ ich bazą jest Moskwa. To stamtąd pomagają arbitrowi głównemu. Paweł Gil będzie pracował już przy trzecim spotkaniu podczas rosyjskiego mundialu. W piątek był asystentem przy meczu Egiptu z Urugwajem (0:1), zaś dzień później - Argentyny z Islandią (1:1), gdzie głównym sędzią boiskowym był Szymon Marciniak, a jego asystentami na liniach - Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki.

Teraz będzie jednym z czwórki sędziów pracujących przy VAR w spotkaniu Kostaryki z Serbią (niedziela, godz. 14). Po boisku będzie biegała senegalska trójka z głównym Malangiem Diedhiou.

Warto jeszcze dodać, że sztaby do obsługi systemu wideoweryfikacji na mundialu w Rosji są czteroosobowe. Razem z Gilem przy VAR będą pracować: Clement Turipin, Cyril Gringore (obaj Francja) oraz Artur Dias Soares (Portugalia).

ZOBACZ WIDEO Jakub Kwiatkowski: Z Arkiem Milikiem wszystko dobrze

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL