WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Kowalczyk wbiła szpilę Małyszowi i Lewandowskiemu

Dawid Borek
Dawid Borek
- O co chodzi z tym "pozytywizmem"? - pyta Justyna Kowalczyk, wbijając szpilę Adamowi Małyszowi i Robertowi Lewandowskiemu. Ci błędnie użyli tego pojęcia w swoich wypowiedziach.

- "Pozytywizm" był na wysokim poziomie. Każdy wierzył, każdy chciał by kadra odniosła sukces - powiedział po meczu Polska - Kolumbia (0:3) Robert Lewandowski. Użyty przez niego "pozytywizm" nieprzypadkowo został wzięty w cudzysłów.

Pozytywizm to bowiem nie pozytywne nastawienie, a kierunek w filozofii i literaturze. Taki sam błąd jak kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski popełnił też Adam Małysz, działając tym na nerwy Justynie Kowalczyk. Ta wbiła im szpilę.

- O co chodzi z tym "pozytywizmem"? O pracę organiczną i u podstaw? A.Małysz właśnie w Faktach powiedział, że Pani Irena biła pozytywizmem... R.Lewandowski chyba też użył tego zwrotu w innych okolicznościach... - napisała była biegaczka narciarska na Twitterze (pisownia oryginalna).

Przypomnijmy, że Kowalczyk ma na swoim koncie nie tylko masę sukcesów sportowych. Ukończyła ona też studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, otrzymując stopień doktora.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Putin grzeje się w blasku MŚ, bójka maskotek i niesamowity wsad

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL